חשיפת מהדריניוז: היתרים ניתנו שלא כדין תמורת בצע כסף. ומי הרוויח?

משה כהן
י"ג חשון ה'תש"פ 11/11/19
בכירים לשעבר בעיריית בית שמש חשודים לכאורה בסחיטה ואיומים תוך ניצול אלפי מטרים לזכויות בנייה בניגוד לדין ובניגוד להחלטת ועדת ערר המחוזית. עפ"י החשד גורמים בעלי אינטרס חברו לבכירים באגף ההנדסה על מנת להשתלט על שטחי שירות וממדי"ם.

בסוף השבוע נחשוף תחקיר בו בכירים בעיריית בית שמש העוסקים בתכנון ובבניה משתפים פעולה לכאורה עם חבורת עסקנים חרדיים שפועלים כבר כמה שנים לשינוי זכויות הבנייה המיועדות לתוספות בנייה למשפחות אברכים שגרים בשכונה ומשנים את רישומם על מנת שיוכלו לבנות על תוספות הבנייה האמורות ובכך לפגוע בזכויות התושבים האברכים ברובם.

וכך לפני כחודש הוגשה בקשת היתר לוועדת ההיתרים על ידי עורך הדין של חברת מצפה בית שמש - חברת בת לחברת הבנייה רסידו, יחד עם בעלי עניין בתיק. הבקשה שעומדת בניגוד להחלטת וועדת ערר המחוזית בדחיה לכאורה של חלק מהמעורבים עוד בפרוייקט סאטמער אשר מוסיפים לבחוש וממשיכים ניסיונות לנצל שטחי קרקע של תושבים בבית שמש לטובת כיסם הפרטי בחסות נבחרי ציבור בכירים בעיריית בית שמש.

האירוניה הגדולה היא, שאותם גורמים התפארו בסוף השבוע בעיתון חרדי בעיר כי הם דווקא פועלים להסדיר את העניין לטובת אותם אברכים תושבי השכונה. בתחקיר מיוחד אשר יפורסם בימים הקרובים נגולל את סיפור האבסורד במלואו, והפשע שזועק לשמיים על חשבונם של תושבים דלי אמצעים.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.