חשיפת מהדריניוז: עושק הקרקעות מכה שנית!

ד. קושנר
ט"ז חשון ה'תש"פ 14/11/19 1
בכירים לשעבר בעיריית בית שמש ניסו להסב בניגוד לחוק שטחי בניה השייכים לדיירים ברמת בית שמש ב׳, לשימושם הפרטי. לאחר שנחשפה הפרשה איימו המעורבים בפרשה על המתלוננים ובני משפחתם. בעבר נבלמה התכנית, כעת מנסים אותם בכירים לאשרה שוב. כל הפרטים:

 

בכירים לשעבר בעיריית בית שמש חשודים בניסיון להסב בניגוד לחוק אלפי מטרים של קרקעות ושטחי בניה השייכים לדיירים ברמת בית שמש ב', לשימושם הפרטי. לאחר שנחשפה הפרשה על ידי גורמים מקומיים, נסחטו המתלוננים בידי חלק מהמעורבים בפרשה שאיימו עליהם ועל בני משפחתיהם.

לפני כשנה וחצי נחשפה פרשיית השחיתות בפרויקט הבנייה של 'סאטמר' בה נחקרו יו"ר הועדה לתכנון ובניה משה מונטג, עו"ד שלמה אייזנשטיין ועסקנים נוספים, בחשד שפעלו לשינוי יעדי קרקע עבור בצע כסף. כעת נראה, כי חלק מהמעורבים בפרשה לא טומנים ידם בצלחת וממשיכים בניסיונות לשנות ייעוד שטחי בניה השייכים לדיירים ברמת בית שמש, לטובתם האישית.

ראשיתה של הפרשיה בשנת 2016, אז אישרה וועדת תכנון ובנייה בעיריית בית שמש והעומד בראשה, משה מונטג, תכנית שהוגשה בידי עו"ד אייזנשטיין (בא כוחה של חברת 'מצפה בית שמש'), הנראית מפוקפקת מעט: תוספת של אחוזי בניה לחברת 'מצפה בית שמש', בגין "זכויות בנייה" שלא נעשה בהן שימוש. 

תושבי השכונה שנחשפו לתוכנית, הביעו מיידית את התנגדותם הנחרצת. לטענתם, הפרויקט נוטל מכל דייר בשכונה 6 מטרים השייכים לכל דייר ומוגדרים כ'שטח ממ"ד', כלומר שטח המיועד להרחבה אישית לכל דירה ברמב"ש ב'. שלא במפתיע, התנגדותם נדחתה על ידי הוועדה המקומית לתכנון ובניה. בנסיון אחרון לבלום את התכנית פנו התושבים לוועדת הערר המחוזית בדרישה לבטל את ההחלטה המקוממת. כצפוי קיבלה וועדת הערר את טענתם ואף תקפה בחריפות את החלטת הוועדה המקומית והעומד בראשה.

בהחלטתם, כתבו חברי ועדת הערר כי "בסוגייה זו נחצו קווים אדומים ומכך לא נוכל להתעלם". והוסיפו, כי בהחלטה לאשר לחברת 'מצפה בית שמש' להסב את ייעוד הקרקעות לשימושם הפרטי, פעלה הועדה המקומית לתכנון ובניה בניגוד לדין "ויותר מכך – בניגוד לחובת ההגינות הבסיסית המתחייבת מרשות ציבורית", כלשונם. כאמור, לאור החלטת ועדת הערר, אישורה של התוכנית בוטל ותוספות שטחי הבנייה של כ-6 מטרים לדירה חזרו לידי התושבים.

למרבה ההפתעה, בימים האחרונים גילו תושבי שכונת רמת בית שמש ב' כי ברחבי השכונה נתלו מודעות של הועדה לתכנון ובניה המבשרות כי בכוונת הועדה לשוב ולדון בתוכנית המפוקפקת, למרות החלטת ועדת הערר. ל'מהדריניוז' אף נודע כי הגורמים המעורבים בעסקה מפעילים לחצים בכדי להביא לאישורה של התכנית בוועדה. תושבי השכונה מבטיחים לצאת למאבק ולא לאפשר לבעלי אינטרסים זרים לגזול את זכויותיהם המגיעות להם כחוק. 

תגובות: 
יו"ר הועדה לתכנון ובניה, שמעון גולדברג: "כאשר יוגשו (הבקשות) ידונו בהם".
עו״ד שלמה אייזנשטיין: אין לי מושג במה המדובר, מזה כמה שנים שאני לא מייצג את החברות שעוסקות בזה ולא עוסק בתחום. 
לא הבנתי את ההקשר בין הנכתב בכתבה לבקשת תגובה ממני.
משה מונטג בחר שלא להגיב לפניית ׳מהדריניוז׳.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.
  • בלוך תתעוררי העיר פה מושחתת מהיסוד ולא יעזור לך פירסומי פייסבוק