ח״כ אשר: ״יש לרסן את שלטון ראשי הערים״

יוני קפלן
כ"ט חשון ה'תש"פ 27/11/19
בכנס לשכת שמאי המקרקעין שנערך באילת, אמר ח״כ יעקב אשר כי למרות מאמציה של המדינה בנושא תכנון בניית יח״ד חדשות, היא נכשלת בהוצאת הדברים לפועל. ״יש לרסן את שלטון ראשי הערים, הם תוקעים תוכניות"
הבניה בבית שמש (אילוסטרציה)
הבניה בבית שמש (אילוסטרציה)

יו"ר סיעת יהדות התורה, ח"כ יעקב אשר, אמר בכנס שמאי המקרקעין שנערך במלון דן אילת כי "מה שהמדינה עושה בשנים האחרונות בנושא התכנון הוא חסר תקדים, אבל הוצאת הדברים לפועל בעייתיית. כלומר, הצלחנו לסלול כבישים עוקפים לרגולציות בעייתיות, אבל לא הגענו לקצה שלהן. כראש עיר לשעבר אני אומר שיש לרסן את שלטון ראשי הערים, הם תוקעים תוכניות". 

ח״כ אשר התייחס בדבריו למצב ברחבי הארץ באופן כללי ולא לעיר בית שמש, שבה קצב הבניה והאכלוס בפרויקטים החדשים מתקדם באופן שוטף ואחראי. 

פרק הזמן שעובר מרגע הזכייה במחיר למשתכן ועד האכלוס הוא זמן ארוך, אך מנגד יש לזכור כי הזוכים מקבלים הנחה", הוסיף עו"ד ארז קמיניץ, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה. לדבריו, "שיטת ההגרלה היא כזאת שקודם מוגרלת הזכייה ואחר כך היזם מקבל את הקרקע לשיווק. השיטה הזאת יוצרת עיוותים לפעמים, אבל שינוי השיטה לא פשוט. נבנתה מערכת אדירה זה לא פשוט לשנות את השיטה. אני מסכים שבסופו של דבר יש זמן ארוך שהדייר ממתין לדירה שלו, אך הוא מקבל גם הנחה".

והוסיף כי "צריך לזכור שלפני חמש שנים היתה פה עליית מחירים קיצונית, צריך לתת קצת קרדיט לפעולות שהממשלה עשתה. בסופו של דבר לא ראיתי תוכנית אחרת, ובמבחן התוצאה אי אפשר לומר שיש פה כישלון קולוסאלי".

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.