טקס חתימת הסכמי הגג

ט' ניסן ה'תשע"ז 05/04/17 1
"בית שמש עומדת להכפיל את עצמה ותגיע לכרבע מיליון תושבים", אמר נתניהו בטקס, "בעקבות ההסכם בית שמש תקבל 3.6 מיליארד שקלים מתוכם חצי מיליארד למוסדות חינוך" הבטיח שר האוצר

בטקס חגיגי ומרשים במעמד ראש הממשלה, שרים ובכירי העיר בית שמש נחתם הסכם הגג לשיווק 17,000 יחידות דיור ברמת בית שמש

"בית שמש עומדת להכפיל את עצמה ותגיע לכרבע מיליון תושבים", אמר נתניהו בטקס, "בעקבות ההסכם בית שמש תקבל 3.6 מיליארד שקלים מתוכם חצי מיליארד למוסדות חינוך" הבטיח שר האוצר, השר אריה דרעי: "צריך לברך 'שהחיינו'. ממעברת 'הר טוב' אנחנו חותמים הסכם גג של 17 אלף יח"ד לבי"ש כמניין טו"ב, ראש העיר משה אבוטבול ציין את האירוע כיום היסטורי לעיר ושיבח את הסובלנות בין החוגים השונים, משה מונטג ממובילי הסכם הגג: "יום בשורה עבור המשפחות הצעירות. מודה לח"כ הרב גפני על העזרה והסיוע בהשגת ההסכם"

בשורת הדיור: בטקס חגיגי ומרשים ובמעמד ראש הממשלה, שרים וראשי העיר בית שמש, נחתם אתמול הסכם הגג לשווק 17,000 יחידות דיור ברמת בית שמש

מדובר בבשורה גדולה עבור העיר בית שמש, העתידה להכפיל את שטחה בשנים הקרובות ולספק פתרונות דיור עבור עשרות אלפי משפחות.

בטקס המרשים שהתקיים באולם ברנקו וייס בעיר, השתתפו ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר האוצר משה כחלון, שר השיכון יואב גלנט, שר הפנים והפריפריה אריה דרעי, רב העיר הגאון רבי שמעון ביטון שליט"א, ראש העיר משה אבוטבול, ח"כ מוזס, ח"כ אייכלר, ועוד.

את האירוע פתח ראש העיר מר משה אבוטבול, שציין את ייחודיותה של בית שמש כעיר רבגונית. "העיר שלנו התברכה בריבוי של דעות שונות ועלינו לקבל אותן בהבנה ובאהדה. גם בהגדה של פסח אנחנו נדרשים לארבעה בנים השונים זה מזה ועדיין כולם מקובלים ורצויים ליד שולחן ליל הסדר".

ראש העיר ציין את האחדות השוררת גם בתוך הנהלת העיר, כאשר 16 חברים מתוך 19 הנם חברים בקואליציה ופועלים יחדיו לפיתוחה ושגשוגה של העיר.

"הטקס הזה הוא ציון דרך היסטורי בדברי ימיה של העיר. זהו הסכם המעניק תנופה אדירה לבית שמש, שנעשה על ידי ראש הממשלה והשרים אשר הביאו לעיר קורת גג וקורת רוח. אני מבטיח שכולם יוכלו לחיות בעיר זה לצד זה".

ראש העיר הודה לשר הפנים אריה דרעי, "שלא חוסך במאמצים להעניק עזרה וסיוע עיר בשלל פרויקטים בעיר, הן במסגרת תפקידו כשר הפנים והן כשר הפריפריה".

אבוטבול הודה לשר האוצר על שהעניק חלון הזדמנויות לעיר ולשר השיכון על התמסרותו לנושא. תודה מיוחדת הקדיש ראש העיר ליו"ר ועדת התכנון והבניה בעיר משה מונטג, על הובלת הסכם הגג ופתרונות הדיור בעיר, ואשר פעל במאמצים רבים למען הסכם הגג הזה ופועל כל השנה למען העיר. ראש העיר הודה לכל חברי מועצת העי בשמם ובתפקידם על תרומתם להצלחת העיר.

במהלך האירוע הוצגה מצגת מיוחדת המספרת את תולדות ימי העיר בית שמש, מאז היותה מעברה בשם "הר טוב" בשנות החמישים ועד לימי התפתחותה הגדולים בימים אלה והופקו חומרי תיעוד וזיכרון מקוריים ע"י לשכת הדובר בעיריית בית שמש.

ראש הממשלה מר בנימין נתניהו הזכיר נשכחות מהימים בהן בבית שמש היו רק שדות. "אני שמח לראות כיצד העיר התפתחה וגדלה, ומעיר קטנה היא עומדת להכפיל את עצמה.

בעיני רוחי אני רואה את בית שמש כעיר גדולה במרכז הארץ ובקרוב תיכנס לעשירייה הפותחת של הערים הגדולות בישראל", אמר נתניהו והזכיר את כלל האוכלוסיות המתגוררות בעיר: "אנחנו מצווים על שבת אחים גם יחד. אני והשרים נפתור בשילוב ידיים את הבעיות הקיימות. העיר הזו של כולם ויש בה מקום לכולם".

ראש הממשלה ציין את הפיתוח המואץ הנעשה כעת בכביש 38 שבקרוב יהפוך לדרך מרכזית ורבת מסלולים ותקצר משמעותית את הדרך לירושלים וממנה.

שר האוצר מר משה כחלון ברך על הסכם וגג ואמר כי עלותו הכוללת מסתכמת ב-3.6 מיליארד שקלים, כאשר חצי מיליארד מתוכם יופנו למוסדות חינוך וחלק מסוים מהתקציב יופנה לשכונות הוותיקות בבית שמש. "לא נסכים להשקיע רק בשכונות החדשות ולהזניח את הוותיקות", אמר כחלון. בנוסף, הבטיח שר האוצר לדאוג לנושאי תעסוקה ומסחר עבור תושבי העיר והשכונות החדשות.

גם שר השיכון מר יואב גלנט תיאר ההסכם כמאורע היסטורי. "עבורי, הסכם הגג בבית שמש הוא יום גדול", אמר, "האתגר הגדול הוא לשלב בין האוכלוסיות השונות בעיר. אם נצליח בכך, נביא בשורה גדולה לכל הארץ, כי כולנו, גם חרדים וגם חילונים נמשיך לחיות כאן יחדיו בדורות הבאים".

שר הפנים והפריפריה מר אריה דרעי סיפר: "זכיתי בשנת 1991 להיות שר הפנים שהכריז על בית שמש כעיר, וכמנכ"ל משרד הפנים טיפלתי בעיירה בית שמש שסבלה אז מבעיות ניקוז.

צריך לברך ברכת 'שהחיינו' כיצד העיר הזו גדלה. ממעברת הר טוב אנחנו חותמים הסכם גג של 17 אלף יח"ד כמניין טו"ב. זה בניין ארץ ישראל, שעם ישראל חוזר לנחלת אבותיו". גם השר דרעי עמד על האתגר הגדול של העיר, לחיים בצוותא ובהרמוניה בין כל המגזרים.

בתום האירוע החגיגי חתמו הנכבדים על הסכם הגג לשווק 17,000 יחידות דיור. מר משה מונטג, יו"ר תכנון ובניה וממובילי ההסכם מטעם העיריה אמר: "זהו יום בשורה עבור המשפחות הצעירות בציבור החרדי, בבניית עשרות אלפי יחידות דיור בשנים הקרובות במחירים הגיוניים. רק בחודשים האחרונים שווקו כ-4,000 יח"ד וחלקם כבר זוכים בהגרלות של 'מחיר למשתכן' במחיר של פחות מ-800 אלף ₪".

מונטג הוסיף: "אני רוצה להודות לראש העיר מר משה אבוטבול על האימון המלא והאצלת הסמכויות בהובלת הסכם הגג ובפתרונות הבניה בבית שמש, ליו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני על כל העזרה והסיוע בהסכם ובקבלת תוצאות טובות, נמשיך לפעול בס"ד ליישום ההסכם ולהפכו מחזון למציאות".

צילום: שלום לביא

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.
  • עיר ללא תעסוקה זו עיר ענייה, נקווה שידעו גם לעשות בתחום הזה משהו