יו״ר המועצה הדתית הרב יהודה מהדיזדה הודיע על התפטרותו

יוני קפלן
ג' טבת ה'תש"פ 31/12/19
בצל הסערה סביב העברת הסמכויות במועצה הדתית לידיה של סיעת ש׳׳ס, הודיע יו״ר המועצה הרב יהודה מהדיזדה לשר הדתות יצחק ועקנין כי הוא מבקש להתפטר מתפקידו. ״לאחר מחשבה מעמיקה עם עצמי, החלטתי לפרוש ולקחת פסק זמן מתפקידי״. ומה הוביל להחלטה המפתיעה? כל הפרטים
המועצה הדתית (באדיבות אתר המועצה)
המועצה הדתית (באדיבות אתר המועצה)

בצל הסערה סביב העברת הסמכויות במועצה הדתית לידיה של סיעת ש׳׳ס, הודיע יו״ר המועצה הרב יהודה מהדיזדה לשר הדתות יצחק ועקנין כי הוא מבקש להתפטר מתפקידו בסוף השנה הלועזית. 

במכתב שפרסם הבוקר לתושבי בית שמש מסביר הרב יהודה מהדיזדה את הנימוקים שהובילו להחלטתו. ״לצערי בשנים האחרונות ישנה מלחמה פוליטית ללא הפסקה הן מצד משרדים עירוניים ומשרדים ממשלתיים לגבי ראשות המועצה הדתית ועובדיה. הדבר מתבטא בצירוף של חשב מלווה שניכנס על מנת לעזור, אך זה לא קרה..״

יו״ר המועצה ממשיך לפרט את המציאות בשנים האחרונות וטוען ״היו לנו ביקורות אין סופיות שהקשו עלינו וברוך ה׳ עמדנו בהם בהצלחה, למרות שתמיד הם ניסו להקשות עלינו ולא לשמוע אף על פי שהתשובות היו מאנשי מקצוע״.

לדבריו ״המועצה הדתית נמצאת במחסור משווע של כוח אדם מזה שנים ומצד שני עירנו מתפתחת וגדלה ואין הענות לצורכי המועצה הדתית למרות שאנו זועקים ומבקשים סיוע בנידון. העובדים היקרים מנסים לעשות ולתת כפי יכולתם ולהשלים את החסר על מנת שהמערכת תתפקד כנדרש ולא תיפגע. אני שמח וגאה לומר שעם הרבה סייעתא דשמייא המצב הכספי של המועצה הדתית מצוין ומאוזן״.

״אך אעפ״כ נושא המועצה הדתית עדיין כרועץ בעיני משרדים אחרים״ ממשיך הרב מהדיזדה לפרט, ״עקב כל האווירה הפוליטית ששידרו במהלך השנים האחרונות כלפי עירנו בכלל והמועצה הדתית בפרט וישנם הסכמים קואליציוניים.״

אי לכך הודיע הרב מהדיזדה, ״לאחר מחשבה מעמיקה עם עצמי ובני ביתי וגדולי ישראל שראייתם למרחקים, החלטתי לפרוש ולקחת פסק זמן מתפקידי כיו״ר ולבקש שלא ימנו אותי לכהונה נוספת כרגע. לאחר 9 שנות עשייה מרובה עם העובדים היקרים משפחת המועצה הדתית והרבנות הראשית אני רוצה לתת הזדמנות לאנשים אחרים להמשיך לשמר לפתח ולהביאה לחוף מבטחים ולתת שירות לכל תושבי העיר״.

התפטרותו של הרב מהדיזדה מסקרנת במיוחד לאור העובדה שסיעת ש״ס קיבלה לידיה לאחרונה את השליטה במועצה הדתית ולדבריה של ראש העיר עליזה בלוך המצב אמור להשתפר כתוצאה מכך. כאן ב׳מהדרניוז׳ נמשיך לעקוב אחר ההתפתחויות בנושא.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.