יו״ר העבודה עמיר פרץ בשישי תרבות בעיר

יהונתן מאיר
ב' תמוז ה'תשע"ט 05/07/19
התפקיד המרכזי שלי במערכה הקרובה זה לנסות להרחיב את הגוש, אמר יו"ר העבודה הנבחר חה"כ עמיר פרץ באירוע שישי תרבות בבית שמש. ואני מקווה להצליח בכך. אנחנו לא נשב עם נתניהו אך לא נפסול לשבת עם הליכוד. נתניהו הוא האשם בבחירות.
פרץ בשישי תרבות. צילום: דוברות העירייה
פרץ בשישי תרבות. צילום: דוברות העירייה

יו״ר מפלגת העבודה, ח״כ עמיר פרץ אמר קודם בכנס בשישי תרבות בהנחיית איש התקשורת אטילה  שומפלבי ובההשתתפות בכירי עיריית בית שמש ותושבי העיר: ״אין ספק שמצב מפלגת העבודה קשה מאוד. מצב הרוח המפלגתי מאוד קשה, הפעילים מדוכדכים, המצב הכלכלי קשה. אבל אני יודע להתמודד. כשהגעתי להסתדרות ההסתדרות היתה עם 3.8 מיליון של בגירעון, כשעזבתי את ההסתדרות המצב הכלכלי שלה השתפר והיה עודף של 100 מיליון שח. אבי ניסנקורן המשיך את התהליך בהסתדרות. אני פוגש פעילים שנותנים להם הזדמנות מחודשת. חברי מפלגת העבודה שכל החיים הצביעו למפלגה מרגישים מושפלים והצביעו למפלגות אחרות. עכשיו אני מקווה ובטוח שהמצביעים יחזרו הבית למפלגת העבודה.

יש לי את ״תכנית ה-15 מנדטים״ שלי. אני לא מועמד לראשות הממשלה. המועמד מבחינתי הוא בני גנץ. התפקיד המרכזי שלי במערכה הקרובה זה לנסות להרחיב את הגוש ואני מקווה להצליח בכך. להביא עוד ארבעה מנדטים. במערכת הבחירות ב-2006 עשיתי את זה וניצחנו בכל עיירות הפיתוח. אני רואה את המצביעים לא כמצביעים אלא כשותפים. אצלי ייבנה בית פוליטי שאנשים ירגישו שותפים וחלק. אני איש שמאל. שמאל זה דמוקרטי, זה שלום וביטחון. זו חברה.  אני רוצה שכל אחד ירגיש שמפלגת העבודה היא בית פתוח גם עבורו״.

פרץ דיבר על אהוד ברק: ״היחסים ביני לבין אהוד ברק ידועים. לא דיברנו אחד עם השני מזה עשר שנים. אבל החלטתי לעשות מעשה. הרמתי לאהוד ברק טלפון לפני כחודש וחצי-חודשיים עוד לפני הפריימריז ובפגישה הראשונה שלנו פירקנו את המשקעים. בפעמים הבאות דיברנו איך לשקם את מפלגת העבודה. ברק אמר לי שהוא לא יבוא למפלגת העבודה וכי הוא מקים בית חדש, למרות שהצעתי לו להיות מספר אחד במפלגה. אם הוא היה מגיע אל מפלגת העבודה אז הייתי עושה הכל כדי שיצטרף אלינו. בכל הסקרים אנחנו במגמת שיפור של שמונה והוא יש סקרים אף שלא עובר את אחוז החסימה. השאלה היא מי מביא יותר מנדטים. אני הולך לשבת עם בני גנץ כדי לנהל מומ איך עושים בחירות בלי ללכלך על האחרים. 


מבחינתי, אמר פרץ. אני רוצה שהמערכת תהיה של כמה שיותר שותפים עם מפלגת העבודה- מרצ,  בני גנץ, אורלי לוי, אהוד ברק. מה שעומד לנגד עיני זה להתחזק. היום אני שישה מנדטים. אני רוצה להביא שני מנדטים מכחול לבן, שני מנדטים מהציבור הערבי. אני הדמות הציבורית המקובלת ביותר בנגזר הערבי. שלוש המנדטים הנוספים הם מאותם ה-250 אלף קולות של אורלי לוי ושל משה כחלון. אני מקווה שירגישו מחוברים אלי ויצביעו לנו.


זה אומר שמפלגת העבודה לא תהיה מפלגת הסרטונים המגניבים אלא מפלגת שטח. באנו להחליף את נתניהו אבל לא באנו לשבת איתו. המחסום שיש לנו בגלל כתב האישום נגד נתניהו. אנחנו לא נשב עם נתניהו. לא נפסול לשבת עם הליכוד.  מי שאשם נטו בבחירות זה בנימין נתניהו. 

על גבי אשכנזיאמר פרץ: ״אני מיניתי את גבי אשכנזי למנכל משרד הביטחון ואחכ לרמטכ״ל. השילוב של בני גנץ וגבי אשכנזי זה שילוב מוצלח . כמה זה יחזיק זה שיקול שלהם״. 

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.