יקב כרמא

 

 
כרמא טובה זה ביקב ...

יקב כרמא הינו יקב בוטיק הממוקם במושב תירוש בנחלת יהודה בסמוך לחבל לכיש, בלב הטבע של מרכז הארץ, הרחק מהציוויליזציה, באיזור המאופיין במזג אויר מיוחד עם תנודות קיצוניות של חום ביום וקור בלילה, אשר מספקים לכרמים שלנו את האווירה האולטימטיבית להצלחה .

את היקב יסדו בשנת 2012 חברי אגודת ברכת הארץ שזיהו את הפוטנציאל החבוי באדמת נחלת יהודה, כאיזור לגידול וייצור ענבי יין באיכות וברמה גבוהה מאוד, לנחלת יהודה היסטוריה עשירה של ייצור יין כבר מלפני למעלה מ-3000 שנה,  לאחר בדיקה מעמיקה של איזור מיוחד זה החליטו חברי האגודה להמשיך מסורת של כורמים ויוגבים משבט יהודה עוד מהתקופה המקראית.

מושב תירוש נקרא בשמו כיוון שבקום המדינה נודע למיישבי האיזור שהמושב הינו איזור מרכזי לגידול ענבי יין עוד מתקופת התנ"ך.

יקב כרמא מוגדר כיקב בוטיק אסטייט, מה שמאפשר לנו לשמור על סטנדרטים גבוהים ביותר של איכות עוד משלב גידול הענבים, דילול האשכולות והוצאת יבול מובחר ליצור יין איכותי וברמת דיוק גבוהה.

ביקב כרמא שמים דגש של כל פרט בתהליך יצור היין, הן בבחירת סוג האדמה המתאים לגידול הזנים השונים, זיהוי השפעות מזג האויר על גידול הענבים, בחירה ודילול האשכולות המושלמים, יצירת התערובות ותרכובות יין המשובחים ביותר והקפדה על סטנדרטים גבוהים.

 

אירועים ביקב – 

בלב ליבה של הארץ בקו התפר בין הציוויליזציה והנוף הפראי, שוכן לו מבנה יקב כרמא ומתחם קסום לאירועים מיוחדים ואקסקלוסיביים, אולם האירועים מעוצב ברמה גבוהה עם קירות שעם ועץ מהגוני, היוצרים אווירה שמחה ומקרבת לבבות ובוסתן רחב המגודר בעצי פרי משבעת המינים, האולם מותאם לאירועים אינטימיים ולכל סוגי השמחות ומכיל עד 90 איש. כמו כן בחודשי הקיץ אף מדשאות היקב והבוסתן אשר מתחת לכיפת השמים עם נוף קסום יעמדו אף הם לרשותכם, כך שאפשר לשלב פנים וחוץ במידה הרצויה.

 

קייטרינג הבית יתאים לכל לקוח, את התפריט המתאים ביותר לאירועי היקב תוך הקפדה על איכות קולינרית ברמה גבוהה. למעוניינים ניתן יהיה להביא קייטרינג עצמאי ולהשתמש במטבח קצה אשר במקום (כשרות חובה).

לאורך האירוע נוכחים במקום מנהל אירוע ושף אחראי מטעם היקב, שיעמדו לשירותכם בכל עניין. מהמטבח שלנו מציע מזון בשרי או חלבי כשר, מוגשים מאכלי גורמה מגוונים ומפתיעים, ויין איכותי המלווה את האירוע.

מן האולם ניתן לצפות למרתף חביות היין של היקב, וכן ליהנות מסיור ולמידה על עשיית היין המלווה בטעימות ממגוון היינות הנמצאים במקום.

בין שמדובר בחתונה קטנה, בברית, בבר מצווה או ביום הולדת – צוות האירוח שלנו מטפל בכם לאורך כל הדרך. אופי האירוע, האווירה, סידורי הישיבה ומהלך האירוע כולו נקבעים ומתואמים בעצה אחת עם מפיקי האירועים שלנו.

היקב ממוקם בין ירושלם לת"א (מרחק חצי שעה) בסמוך לעיר בית שמש, ונגיש מאוד לאזור דרום הארץ.

 

לחוויה מושלמת ואוירה פסטורלית אתם מוזמנים לחגוג ביקב כרמא 

 

סיור וטעימות במרכז המבקרים

הסיור ביקב מתחיל במרכז המבקרים שלנו, שם נשמע הסברים על המשמעות של יקב בוטיק, על ענבי אסטייט, על אופן גידול הענבים וקבלתם לחדר ייצור היין, לאחר מכן נעבור לחדר מיכלי ייצור היין שם נשמע על משמעות זמני ותהליך הייצור, הסברים על סוגי הענבים השונים, סוגי תסיסה והחלטות המאפיינות את היין של היקב, לאחר מכן נעבור לסיור בחדש החביות ונתוודע לתהליך יישון היין.

טעימות היין יעשו במרכז המבקרים, שם נטעם סוגים שונים של יינות ונסביר מה מאפיין כל זן ענבים היוצר את הטעם הייחודי של יינות היקב.

אפשרויות לכיבוד: לחמים כפריים, פלטת גבינות, ירקות טריים, זיתים משובחים וקונפיטורת תאנים תוצרת הבית.

לתיאום סיור וקבלת הצעת מחיר 0723717338galit@carmawinery.co.il