יר"א: מספרים שקשה לעמוד כנגדם

יהונתן מאיר
ו' אדר ב' ה'תשע"ט 13/03/19
משפחות שלא מטופלות מחוסר מקום, תור ארוך בהמתנה לתמיכה. מקרים של אס, או אס. חלוקות למאות משפחות במצוקה. קראו את המכתב המרגש שכתב הגאון הרב אלחנן פרץ שליט"א הרב מבקש נא תמכו בארגון יר"א שעושה עבודת קודש
המלצת הגר"א פרץ שליט"א
המלצת הגר"א פרץ שליט"א

אפתח בוידוי קטן: במשך השבועות האחרונים ערכתי מעקב אחרי מפעל החסד הפועל בבית שמש- ארגון יר"א. שם הארגון נגזר מן המשפט האלמותי בעיני יד רעים אהובים. כשתיחקרתי משפחות קשות יום, חד הוריות, טרגדיות קשות מנשוא נדהמתי מכמות החסד המורעפת מאנשי החסד המניעים את הארגון המבורך הזה.

יד רעים אהובים פירושו כולנו, כל עם ישראל רעים ואהובים זה לזה. עלינו לתת יד וסעד למטים ליפול. עלינו להתגייס אחד אל רעהו, לתת ככל שביכולתינו כדי לעזור ולסייע. אך הנקודה המדהימה ביותר בארגון הזה היא חשיבת הצדקה לטווח ארוך. לא רק לתת את מתת היד הרגעית מדי תקופה במגבית זו או אחרת או בחלוקה כזו או דומה לה. גם, אך לא רק. יר"א נותנים חכה לדוג בה, בונים גשר על פני התהום, דחיפה חזקה שיכולה לחלץ משפחות כאובות ממיצר.

פעולות החסד של ארגון יר"א רבות ומגוונות: לקראת החגים, ומידי חודש מקבלת כל משפחה סל עשיר במזון המלא במגוון רחב מאוד ומאפשר למשפחה לצעוד בבטחה צעד אחד משמעותי קדימה של חודש בו אין רעב בבית. הסל מלא פרות, ירקות, עופות,  מוצרי חלב, מוצרים יבשים, חומרי ניקיון , מוצרי בסיס לכל בית, מדובר בסדר גודל של כ- 200 משפחות 1,183 ילדים, בשנת 2018 נערכו 12 חלוקות של סלי מזון.

כ-200 משפחות מהעיר נתמכות באופן קבוע בחלוקות הארגון. 43 משפחות טופלו באופן ממוקד והושקעו בהן משאבים רבים כדי לבנות להם את הגשר מעל התהום שהיתה פעורה בפניהם. ולא מעט מהן עומדות כיום על רגליהן באופן עצמאי. פרוייקט שמאמצים בו משפחות שגורלן לא שפר עליהן בשם "אמץ משפחה".

אך לצערנו צרכי עמנו רבים, וכשלושים משפחות עומדות בתור ומתדפקות על דלתות ארגון יר"א אך אין לארגון יכולת לסייע להם. מהן כשבעה משפחות חלקן חד-הוריות שמצבן על סף קריסה sos. לארגון אין יכולת לעמוד מנגד. והם יצאו למבצע התרמה.

אנחנו צריכים לעזור לארגון על מנת שיעניק לאותם משפחות גב איתן לצמיחה משפחתית ואישית. ולאפשר להורים ולראשי המשפחות קשות היום להצמיח דור חדש ובריא. לומד ותורם למשפחתו ולחברה כולה. אסור, אסור שהילדים שלהם יגדלו לתוך מציאות כלכלית קשה שעלולה להשפיע על כל חלקי החיים. מציאות שלרוב גורמת לנערים לרדת מטה. הילדים אלו הם הילדים של כולנו, "כל ישראל ערבים זה לזה". והצלחתם שלהם היא הצלחתנו והצלחת העם היהודי כולו.  ולהבדיל כך גם הכישלון. וכשאנו בונים עבורם גשר שיוכלו בעזרתו לעבור מעל התהום אנו נותנים להם דרך אל עולם מלא, להם לילדיהם ולצאצאים שלהם בעתיד

בואו נסייע למייסד הארגון איש החסד הרב אברהם הרוש ומלאכי החסד לסייע למשפחות הללו. הארגון בהכוונתו ובפיקוחו של הגאון הרב אלחנן פרץ שליט"א ראש ביה"ד חוקת משפט ורב קהילות הספרדים רמת בית שמש ב. 
קישור לאתר יר"א: www.irgunyra.org 
טלפון לתרומות : 0776004009

 

המלצת הגר"א פרץ שליט"א

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.