בָּאֵשׁ הִצַּתָּהּ. וּבָאֵשׁ אַתָּה עָתִיד לִבְנוֹתָהּ.

ירוחם אסטרייכר
י"ד תמוז ה'תשע"ח 27/06/18
ירוחם אסטרייכר: חודש בדיוק עבר מאותה שריפה שלא הפתיעה איש, . אלא שהפעם בשונה מהעבר, השריפה לא נעצרה בלכלות קוצים ולהוציא נחשים מרבצם, לצערנו השריפה כילתה את מבנה בית הכנסת של קהילת בית אברהם ברחוב נחל אוריה על תכולתו.

חודש בדיוק עבר מאותה שריפה שלא הפתיעה איש, שריפת קוצים שבכל תקופה פורצת בשטח הפתוח שבין רמה א לרמה ב באזור שמעל שדרות הקישון.

אלא שהפעם בשונה מהעבר, השריפה לא נעצרה בלכלות קוצים ולהוציא נחשים מרבצם, הפעם לצערנו השריפה גבתה מחיר וכילתה את מבנה בית הכנסת של קהילת בית אברהם ברחוב נחל אוריה על תכולתו.

בחסדי שמים הצליחו להציל את ספרי התורה, אולם שאר תכולת בית הכנסת הפכה למאכולת אש ויחד עם המבנה יצאו מכלל שימוש.

הקהילה בראשות הרב אריה מרדכי יודלביץ נוסדה ממש עם תחילת האיכלוס של שכונת רמה א' ושוכנת כבר 14 שנים בקראוון שברחוב נחל אוריה 19.

מדובר בקהילה ייחודית המשמשת בית של כל יהודי בלי שיוך לזרם מסוים, בלי קיטלוג של קהילה מסוימת, כך כל מי שמגיע מרגיש כאילו עבורו נוסדה הקהילה.

המקום הפך עם השנים למוקד משיכה לכל מי שמחפש במהלך היום לשבת ללמוד במקום שקט ומאיר פנים, אברכים הלומדים בחברותא שלא במסגרת רשמית, חונכים עם תלמידים ופעילות ענפה של שיעורי תורה שונים הפכו את המקום לשוקק חיים של תורה ותפילה.

חסידים וליטאים, אשכנזים וספרדים, ושאר כל הזרמים שמייחדים בדרך כלל בתי כנסיות, הפכו לגורם מאחד של קהילה ייחודית שאין בה קיטלוג, כך כל מי שמגיע מרגיש כאילו עבורו נוסדה הקהילה.

 הקהילה בראשות הרב אריה מרדכי יודלביץ שליט"א אשר שמו יצא למרחוק לא רק בבית שמש, הפכה למגדלור עבור המון יהודים טובים שנמשכים לפעילויות השונות של שיעורים ותפילות בקהילה.

בכל בוקר מתקיים מנין שחרית שהפך להיות המניין המפורסם של השכונה שלאחריו "חוטפים" המשתתפים שיעור שמלווה אותם בדרך ליום עבודה כדי להתחיל את היום בקדושה וזכו לסיים מסכתות רבות במסגרת שיעור זה.

כעת כבר חודש מאז האסון, הקהילה בגלות של ממש, הפעילות אמנם ממשיכה אבל בנידודים.

שיעור פה, תפילה שם, יום חול במקום אחד ושבת במקום אחר ממשיכים הלומדים והמתפללים את להתכנס לתורה ולתפילה מתוך תקווה לשקם כמה שיותר מהר את ההריסות ולבנות בית כנסת גדול יותר ומפואר יותר.

לקח כשבועיים רק  לפנות את ההריסות כאשר בימים הראשונים לא היה אפשר בכלל להיכנס למבנה ללא מסיכת פנים שאפשרה לנשום, לאחר הפינוי החלו כמובן במלאכת התכנון והבניה.

רבני השכונה ובראשם הרב מרדכי גולשטיין שליט"א יצאו בקריאה נרגשת לציבור הרחב להירתם ולעזור איש איש כפי יכולתו לחברי הקהילה אשר לא מבזבזים זמן וכבר החלו בבניין הבית.

זה הזדמנות לקראת ימי בין המצרים להיות מבוני הבית ולהיות שותפים של ממש בזכויות הרבות של תורה ותפילה שיהיו במקום הזה לעד.

מתוך קריאתו של הרב גולדשיין שליט"א

הריני בפניה לתושבי השכונה ולכל תושבי בית שמש לבוא לעזרתם לקהילת בית אברהם. שהבית כנסת נשרפה וצריכים לגייס כספים למצוה החשובה של שיקום בנין מקום תורה ותפילה. וה"ק היא תחת הנהגת הרב הגאון מהר"ר ארי' יודלביץ שליט"א שמרביץ תורה ומדריך אנשי הקהילה לשם ולתפארת

יה"ר שנראה בקרוב בבניין המקדש מעט הזה ונזכה כולנו לבניין הבית הגדול בב"א.

 

 

ניתן לבצע העברה בנקאית לחשבון בבנק פאגי

515078 סניף 179 ע"ש קהילת בית אברהם.

כמו כן בכל עמדות קהילות ונדרים פלוס חפשו בית אברהם.

לבירורים והנצחות אפשר לפנות לגבאי ירוחם אסטריכר 0544882116

 

בונים מחדש...

 

 

הצלת ספר התורה 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.