"יתד נאמן" מתייצב לצד תושבי בר אילן החרדים

יהונתן מאיר
י"ב אב ה'תשע"ט 13/08/19
עיתון תנועת דגל התורה הליטאית "יתד נאמן" מתייצב לצד תשבי בר אילן החרדים שקובלים זה זמן רב על מצוקת גני הילדים שלהם. חה"כ ויו"ר וועדת הכספים הרב משה גפני אמר "הדבר הזה לא יכול להימשך, המציאות הזו פוגעת בסופו של דבר בילדים"
ההפגנה ברחבת העירייה
ההפגנה ברחבת העירייה

"כמה יכאב הלב, ותדמע עין כל דורשי ה, לאשר צדו צעדינו מלהקים בתי כנסיות ובתי תשב"ר כשהצורך בהם זועק לשמים". קראו רבני השכונות בבית שמש בקול קורא שפורסם ב"יתד נאמן" ביום שישי ופנה  לראש העיר בדבר הצורך בפתרון מיידי לשנת הלימודים הקרובה למאות ילדים וילדות חרדיים שמתגוררים ברחוב בר אילן וברחבי גבעת שרת בעיר. כעת, מסקר העיתון את המחאה שהתרחשה אתמול ובה בני הקהילה יצאו לרחבת נעימי במחאה על הדרתם מכל מענה ציבורי ראוי.

התושבים החרדים שקובלים על העדפת מוסד מחוץ לעיר על פני התושבים החרדים בשכונה.ואכן, היתה הפגנה ספונטנית אל מול וועדת ההקצאות לפני כשבוע. שיירת רכבים הסתובבה בסוף השבוע  ברחבי בית שמש ומול בית ראש העיר בדרישה לפתור את מצוקת ילדי בר אילן החרדים. ואתמול התכנסו בני כל הקהילה תחת מבנה העירייה ברחבת קניון נעימי. לדבריהם למאות ילדי בר אילן אין מקום בשכונה וזאת כאשר הוקצה שטח גדול מאוד למוסד לימודים קטן שבכלל אינו מהעיר. 

עיתון תנועת דגל התורה הליטאית "יתד נאמן" מתייצב לצד תשבי בר אילן החרדים שקובלים זה זמן רב על מצוקת גני הילדים שלהם. חה"כ ויו"ר וועדת הכספים הרב משה  גפני אמר "הדבר הזה לא יכול להימשך, המציאות הזו פוגעת בסופו של דבר בילדים. הקהילה החרדית בשכונת בר אילן זכאית לשירותים עירוניים לגני ילדים ולבתי כנסת ואני מאוד מקווה שהעניין הזה יבוא אל פתרונו בהקדם" אמר גפני.

המשנה לרש העיר הרב שמוליק גרינברג אמר ל"יתד נאמן" אני יושב בימים אלו עם ראש העיר וצוות לשכתה ומקווה מאוד שהנושא יבוא אל פתרונו" עוד הוסיף גרינברג "לא נוכל להגיע לראש חודש אלול מבלי שילדי השכונה יקבלו פיתרון הולם. כולי תקווה כי םניותנו יחד עם פניות הקהילה החשובה ייענו ובשיתוף פעולה של ראש העירייה איתנו השותפים בקואליציה" סיכם גרינברג.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.