כבאי העיר עם הנערים המתבגרים

יהונתן מאיר
ה' אדר א' ה'תשע"ט 10/02/19
לנערים נערך סיור בתחנה שכלל הכרת רכבי הכיבוי השונים, והסברים על ייעודו של כל רכב, כיבוי, חילוץ או הצלה. בתום הביקור אמרו הנערים כי הם ישמשו שגרירים של בטיחות והגנה מאש בכל מקום אליו הם יגיעו
תצוגת מנוף החילוץ. צילום: כבאות והצלה.
תצוגת מנוף החילוץ. צילום: כבאות והצלה.

תחנת כבאות והצלה בית שמש לקחה חלק בפרוייקט ניצוצות בו בעלי מקצוע ממגוון רחב של ענפים פותחים את דלתם כדי להציג את סוג ואופי עבודתם לנערים מתבגרים, במטרה לקדם את הנערים, לעורר בהם ניצוץ ולחבר אותם לתחומי עניין שונים. וכך, ביום שישי האחרון, הגיעה קבוצת נערים לתחנה, לוחמי האש קיבלו אותם בברכה, ערכו להם סיור לימודי על אופי פעילותם, גם בשגרה וגם בחירום. 

סגן טפסר משה אלעזרי רמ״ד חקירות מחוזי, הסביר לנערים על תחום מניעת הדליקות, בטיחות באש, וערך להם סיור מודרך בחדר המבצעים.

רס״ב יוסי פרטוש מפעיל ומאמן כלבי חקירות במחוז ירושלים, הגיע יחד עם כלבת חקירות "קייסי" בכדי להראות לנערים איך הכלבה מסייעת לחוקרי הדליקות של כבאות והצלה לישראל.

רס״ר איציק ביטון קיים לנערים סיור בתחנה שכלל את הכרת רכבי הכיבוי השונים והסברים על ייעודו של כל רכב, כיבוי, חילוץ או הצלה. 
בסוף הסיור חולקו לנערים חוברות הסברה ותשורות אודות בטיחות באש.

בני הנוער שהגיעו לסיור, התרשמו מאוד מפעילות לוחמי האש, הראו עניין רב בתחום הכיבוי החילוץ וההצלה, ואמרו כי הם ישמשו שגרירים של בטיחות והגנה מאש בכל מקום אליו הם יגיעו.

 

תצוגת מנוף החילוץ. צילום: כבאות והצלה.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.