יותר מ-120 בנות עדיין ללא סמינר

מערכת מהדריניוז
ח' תמוז ה'תשע"ז 02/07/17
שלושה ימים לאחר האולטימטום שניתן לעיריית בית שמש כ-120 בנות עדיין ללא סמינר. מנהלי הסמינרים נדרשו למצוא פתרון לבנות מידית אך ללא הועיל

משרד החינוך הורה בשבוע שעבר לעיריית בית שמש לסיים את שיבוץ הבנות עד ל-30 ליוני, יום חמישי שעבר.

הסיפור כפי שדווח במהדריניוז בשבוע שעברמתחיל בהוראת גדולי הדור שהורו לנציגים החרדים לא להתערב בשיבוץ במוסדות החינוך אלא להשאיר זאת למנהלי הסמינרים, ארנרייך ניסה להקים וועדת רבנים מוסכמת על הסמינרים שתהיה אחראית לשיבוץ.

היוזמה לא עלתה יפה וארנרייך הוציא מכתב למנהלי הסמינרים שבסיומו הוא חותם "ידי לא שפכו את הדם הזה". כשארנרייך מדבר על דם ניגר הוא יודע מה שהוא אומר, כמי שבשנים האחורנות עוסק בבעיה חמורה זאת הוא פגש את אותם בנות שדמן נשפך כמיים בישיבה בבית ללא מקום לימוד כאשר חברותיהן מתחילות בגיל את שנת הלימודים.

"ידנו לא שפכו את הדם הזה" המכתב של ארנרייך למנהלי הסמינרים

 

המכתב של ללום

אז דמן לא על ידיו של  ארנרייך אבל משרד החינוך חשב אחרת ולאחר פניית עו"ד ללום לראש העיר ומשרד החינוך הוציא האחרון הוראה לראש העיר לסיים את השיבוץ עד ל-30 ליוני.

ראש העיר ביקש ארכה ממשרד החינוך אך לעת עתה כ-120 בנות עדיין ללא שיבוץ בסמינר והזמן דוחק, האם מישהו ייקח אחריות על דמן של בנות ישראל.

מנהלי הסמינרים קיבלו רשימות של הבנות חסרות המוסד ונדרשו למצוא להן פתרון, אם וועדת רבנים לא רציתם עכשיו זה הזמן שתקחו אחריות.

אם לא יימצא פתרון לבנות אלו, האחריות תפול על כל העוסקים בחינוך החל מחברי העירייה כולם ועד למנהלי הסמינרים שתמורת יוקרה וכבוד מוכרים את בנות העיר.

בעניין זה כבעגלה ערופה, אין מי שיוכל לרחוץ בנקיון כפיו, זו לא בעיה זהו מבחן האנושיות שהעיר כולה תבחן בו.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.