לא די בראש עיר ומנכלית

יהונתן מאיר
כ"ו אדר א' ה'תשע"ט 03/03/19
חשבתם שבבית שמש יש הרבה נשים בעמדות מפתח, תחשבו שוב. הייצוג לנשים במועצת העירייה הרבה מתחת לממוצע. חצי נחמה- ישנם ערים שאין בהם אפילו אישה אחת. הנתונים במלואם.
עיריית בית שמש
עיריית בית שמש

מנתונים של חברת דן אנד ברדסטריט אודות אחוזי הנשים שנבחרו לרשויות המוניציפאליות עולה כי למרות שלראשות בית שמש נבחרה אישה, ולמרות מינוי מנכ"לית ויושבת ראש מועצה דתית בעירנו ישנם רק עשרה אחוזים נבחרות ציבור. עודעולה כי את הרשימה מובילה מועצת העיר באר שבע עם 37 אחוז נשים. במקום השני ניצבת מועצת העיר ראשון לציון עם 34 אחוז ובמקום השלישי מועצת העיר תל אביב-יפו עם 32 אחוז.

במקום החמישי ברשימת הערים הגדולות נמצאת מועצת העיר חולון עם 26 אחוז נשים, ואחריה מועצות העיר של אשדוד ופתח תקוה עם 21 אחוז כל אחת. מועצות העיר של ירושלים ונתניה סוגרות את הרשימה עם 19 אחוז נשים בלבד.

מועצת העיר השוויונית היחידה בארץ קיימת בעיר בינונית בגודלה – הוד השרון – שבה 50 אחוז מחבריה הם נשים. גם במועצת העיר בת ים שיעור הנשים הוא נאה – 40 אחוז.

מועצות הסובלות מחוסר שוויון בולט בקרב הערים הבינוניות הן נצרת עם 16 אחוז, קרית גת (12 אחוז), רמלה עם (11 אחוז), בית שמש וחדרה (10 אחוזים) ואילת (שישה אחוזים בלבד). באום אל-פאחם, בבית"ר עילית, בבני ברק, במודיעין עילית וברהט אין כלל נשים במועצת העיר.

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.