לצמוח ולא להאשים אחרים

יהונתן מאיר
ז' אדר א' ה'תשע"ט 12/02/19
ראש העיר ד"ר עליזה בלוך סיפרה בכנס באוניברסיטת בן גוריון כי "מצבה הכלכלי של העיר בית שמש גרוע, והעיר נמצאת בתחתית הדירוג הסוציו-אקונומי הארצי. אך צריך להיזהר" היא הדגישה "לא ליפול לתחושת מסכנות ולגישה של מגיע לי"
הכנס באוניברסיטת בן גוריון. צילום: עיריית בית שמש
הכנס באוניברסיטת בן גוריון. צילום: עיריית בית שמש

ראש העיר ד"ר עליזה בלוך התארחה הבוקר בדיון פומבי על רשויות מקומיות בעלות גירעונות כספיים, במסגרת כנס הנגב לשלום הילד שנערך באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע. בדיון  אמרה ד"ר בלוך שמצבה הכלכלי של עיריית בית שמש אליו נחשפה עם כניסתה גרוע.  והעיר נמצאת בתחתית הדירוג הסוציו-אקונומי הארצי. יחד עם זאת קראה ראש העיר להיזהר לא ליפול לתחושת מסכנות ולגישה של "מגיע לי". 

"כמורה וכמנהלת תמיד חינכתי את התלמידים לשאוף גבוה, להציב אתגרים ולא לחפש תירוצים. אני לא משחררת את המדינה מאחריות ועומדת בקשר רצוף עם כל משרדי הממשלה במטרה להביא לעיר תקציבים ותוכניות פיתוח, אבל יחד עם זה אנחנו עובדים במרץ כדי להביא לעיר תעשייה מתקדמת, לפתח תיירות ובאופן כללי לקחת אחריות ולעמוד על רגלינו בזכות עצמנו. רק ככה נצליח להפוך את בית שמש לעיר מבוססת ומתקדמת."

עוד במהלך היום ביקרה בלוך בבית הספר אמי"ת דביר, כחלק ממאמציה לבקר בעל מסגרת חינוכית הקיימת בעיר. היא דיברה במסגרת תוכנית של בית הספר בנושא מניעת אלימות והתמודדות עם כעסים. "מבחינתי זהו המשך ישיר לדברים שאמרתי בכנס – לקחת אחריות, לכוון גבוה ולהצליח בזכות מי שאני, לא באמצעות האשמת אחרים."

ועוד הבוקר, התקיים המפגש השבועי של עובדי העירייה: "בכל פעם אני מודה לעובדים מצטיינים, והיום שמחתי לפרגן למנהל מחלקת המחשוב ציון ממן שהעניק לנו הרצאה מושקעת בנושא סייבר ואתגרי הטכנולוגיה, ולמנהלת מחלקת הבריאות מוניק לוי שעמלה במסירות על חנוכת בית טיפת חלב ברמה ג', שנקיים אי"ה מחר."

אחר הצהריים התקיים מפגש נוסף עם צוות משרד השיכון. מפגש שמטרתו מעקב שוטף אחר ביצוע המיזמים השונים בעיר. "מטרתי היא שכל פרויקט יבוצע במהירות וביעילות ומבלי להתפשר על סוגיות עקרוניות כגון בטיחות ותשתיות ראויות, ואנו נקפיד על כך ונעבוד קשה כדי שזה אכן יקרה."

 

הכנס באוניברסיטת בן גוריון. צילום: עיריית בית שמש

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.