לקראת הכרעה: העליון V עיריית בית שמש

יהונתן מאיר
כ"ז אב ה'תשע"ט 28/08/19
מחר המועד האחרון ליישום פסיקת בית המשפט העליון בו חייב את עיריית בית שמש מלהוריד את שלטי הצניעות, והתקנת 8 מצלמות באזור. באם לא יורדו השלטים הערב תיקנס העירייה מדי יום על בזיון בית משפט העליון. האם המערכה של שלטי הצניעות חוזרת? האם נראה הערב שוב מהומות ברמה ב?
הסרת שלטים ברמת בית שמש
הסרת שלטים ברמת בית שמש

כבר הערב ככל הנראה תנסה עיריית בית שמש להסיר את שלטי הצניעות מרחבי רמת בית שמש ב והקריה החרדית. מחר יום חמישי ערב ראש חודש אלול יחול המועד האחרון ליישום פסיקת בית המשפט העליון בו חייב את עיריית בית שמש מלהוריד את שלטי הצניעות, והתקנת שמונה מצלמות באזור המועד לתליית שלטים מסוג זה.

יש לציין כי  באם לא יורדו השלטים הערב תיקנס העירייה מדי יום על בזיון בית משפט העליון. כפי שדווח ב"מהדריניוז" לפני כמה שבועות פסק שופט בית המשפט העליון חנן מלצר המשנה לנשיאת בית משפט, פסק בעניין שלטי הצניעות בעיר. ונתן לעיריית בית שמש ולעומדת בראשה ארכה נוספת עד לראש חודש אלול, עד אז העירייה צריכה להסיר את כלל שלטי הצניעות וכתובות הגרפיטי בעיר, ויותקנו 7 המצלמות כפי שנפסק ביוני 2017.

זהו מבחן מנהיגות משמעותי נוסף  לראש העיר בלוך שהתחייבה בעבר  להסיר בהידברות עם הקיצוניים את השלטים, במקום שראש העיר הקודם משה אבוטבול לא הצליח. כעת חובת ההוכחה עליה בלבד. "בבית שמש תהיה אפס סובלנות לאלימות, אפס סובלנות לוונדליזם" נזכיר את דברי בלוך בעבר הלא רחוק.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.