לראשונה: ישראלי שהגיע מאיטליה אובחן כחולה קורונה

יוני קפלן
ב' אדר ה'תש"פ 27/02/20
הקורונה בישראל: מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב הודיע כי אדם ששב מאיטליה לפני ארבעה ימים וחש ברע אובחן כחולה קורונה. משרד הבריאות יוצא קשר עם אנשים שבאו איתו במגע והם התבקשו להיכנס לבידוד ביתי. השר דרעי הודיע כי תיאסר כניסת זרים מאיטליה לישראל
מסיבת העיתונאים במשרד הבריאות, כעת
מסיבת העיתונאים במשרד הבריאות, כעת

משרד הבריאות הודיע היום (חמישי) כי אותר מקרה ראשון של חולה מאומת בנגיף הקורונה בישראל. לפי מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, מדובר באדם שחזר מאיטליה וחש ברע והתברר שחלה בנגיף. הוא יועבר באמצעות מד"א לאשפוז במתקן הבידוד של בית החולים שיבא בתל אביב.

"בית החולים ייקח אחריות על הטיפול בו, אנחנו מעדכנים את ההמלצות שלנו לחוזרים מאיטליה. הבידוד יחול רטרואקטיבית גם על מי שחזר ב-14 ימים האחרונים".

"אני מקווה שמבינים יותר את מה שנתפס כתגובת יתר אצלנו", המשיך בר סימן טוב. "אני לא רוצה שנתחרט על החלטות שלא קיבלנו. אנחנו בטוחים שעשינו את הדבר הנכון. גם האמירה לא לנסוע לחו"ל, כמה שזה נשמע קיצוני - אנחנו מבינים שזה לא יישאר רק באיטליה. נכון מאוד יעשה הציבור אם יימנע מהצעדים האלה.

עברנו לשלב שבו אנחנו רוצים למתן את קצב התחלואה, שיהיו פה כמה שפחות חולים. כל המגעים של אותו אדם ייכנסו לבידוד בית שהוא מחויב, הוא לא וולנטרי".

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.