לראשונה: מבנה למעון לגיל הרך בחפציבה

יהונתן מאיר
כ"ד סיון ה'תשע"ט 27/06/19
מעון לגיל הרך נחנך היום בשכונת חפציבה בטקס מרגש של גזירת סרט וקביעת מזוזה. מדובר במבנה הראשון הרשמי שנפתח בחפציבה שאינו במסגרת בתי דירות במבנים לא מותאמים בשכונה.
פנים המעון
פנים המעון

מעון קטנטנים נפתח היום בחפציבה. בטקס מרגש של גזירת סרט וקביעת מזוזה. מדובר במבנה הראשון הרשמי שנפתח בחפציבה שאינו במסגרת בתי דירות במבנים לא מותאמים בשכונה. במעון יש בע"ה  77 ילדים בגילאי 3 חודשים עד 3 לפי קבוצות גילאים.

ראש העיר, עליזה בלוך אמרה: "יש משהו מרגש ומשמח בבניית בית ומבנה שצפוי לשמש למעלה מ- 70 תינוקות, פעוטות ובוגרים בחפציבה שיהיו במעון יום תיקני ובטוח. המבנה נבנה ע"י החברה הכלכלית וכעת נמסר לציבור. אני מודה לשותפים שלי, חברי המועצה אברהם פרנקל והרב יצחק אלמליך, לחברה הכלכלית זאב לכוביצקי ולבנצי ולגזבר העיריה, אריה ברדוגו. התודה הגדולה כמובן היא לצוות המטפלות. בזכותכן אימהות רבות משאירות את ילדיהן בידיים בטוחות ורגועות ובשלב החשוב של התפתחותם. אני מודה לכן ומעריכה את כל מה שאתן עושות. שכונת חפציבה היא שכונה שמאוד חשובה עבורי. כל מי שמסתובב בה רואה שינוי. הרחובות נקיים הרבה יותר מבעבר ובקרוב נבנה כאן פארק בכניסה לחפץ חיים ונטפח את הכבישים עבורכם".

חבר המועצה והממונה על הבינוי בחברה הכלכלית, אברהם פרנקל אמר: ״מדובר ביום חג לשכונה. היתה לנו בחברה הכלכלית הזכות לבצע את הפרויקט הזה. זהו מבנה מעון ראשון בנוי לשכונה לאחר שנים רבות של חוסר מענה עבור האימהות והגיל הרך.

מנכל רשת מעון קטנטנים, אבא גילקרוב אמר: ״אני מודה לכל מחלקות העיריה שעמלו לפתיחת הגן ולראש העיר, עליזה בלוך שראתה את חשיבות המעון ופעלה עבור הקמת המעון. זהו יום שמח לכל תושבי חפציבה, לילדים ולאימהות. היום הילדים יכולים להיות במעון מרווח ידיים, תיקני ואנחנו ניתן את המענה בצורה מושלמת יותר עבור הילדים״.

מנהלת המעון, אסתר גילקרוב אמרה: ״עד עכשיו היינו בדירות בחדרים צפופים וקטנים ובלי כל אפשרויות. מרגש להיות במקום רחב ידיים ועם כל התנאים לילדים שיקבלו את אשר מגיע להם. זהו יום חג עבורי, עבור צוות הגננות ועבור כל תושבי חפציבה והילדים״.

 

צילום: דוברות עיריית בית שמש

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.