מבית שמש תבוא התמיכה של 'דגל' בגדעון סער?

יוני קפלן
ג' כסלו ה'תש"פ 01/12/19 1
בכנס סגני ראשי ערים מכל רחבי הארץ, נצפה ח״כ גדעון סער מהליכוד בשיחה צפופה עם ח"מ בית שמש שמואל גרינברג, ומנהל המחלקה המוניציפלית בדגל התורה וסגר״ע בני ברק מנחם שפירא. האם מכאן תגיע התמיכה בסער לראשות הליכוד?
ח"כ סער עם גרינברג ושפירא, הערב  (מתוך הטויטר של ארי קלמן)
ח"כ סער עם גרינברג ושפירא, הערב (מתוך הטויטר של ארי קלמן)

בעוד הרוחות במערכת הפוליטית סוערות סביב הנסיונות האחרונים להקים ממשלה בימים שנותרו, הרי שהדרמה האמיתית מתרחשת מאחרי הקלעים בתוך סיעת הליכוד. ראש הממשלה נתניהו אמנם הצליח לבלום לעת עתה את הנסיון של ח"כ גדעון סער לקיים פריימריז מוקדמים לתפקיד יו"ר המפלגה, אך מתחת לפני השטח מתחילה תסיסה. עוד ועוד חברי כנסת ואנשי ליכוד טוענים בשיחות סגורות כי נתניהו נכשל כבר פעמיים בהקמת ממשלה והגיעה העת להחליפו.

עם זאת, בקרב חברי הכנסת של הליכוד לא נתגלתה תמיכה פומבית רחבה לגדעון סער, ומלבד מיכל שיר ויואב קיש אף ח"כ לא הביע בו תמיכה בגלוי. לעומת זאת, ראשי ערים מטעם הליכוד כן בוחרים לתמוך בסער. אחרי ראשי הערים של עכו, אופקים ואפילו רמת גן, מצטרף היום לתומכים בגדעון סער ראש עיריית אילת, יצחק מאיר הלוי, שהיה במערכת יחסים מורכבת מאוד עם רה"מ נתניהו בשנה האחרונה על רקע סגירת שדה דב בתל אביב. מה שמסביר את הביקור של סער בכנס שמתקיים באילת. 

בכל הנוגע לקשר עם החרדים, מאז שגדעון סער לקח פסק זמן מהחיים הפוליטיים, הוא הידק את יחסיו עם בכירים בציבור החרדי. אחת לכמה חודשים הוא מגיע לבית הגר״ח קנייבסקי ומרבה בשיחות אישיות עם הנכד אריה קנייבסקי נאמן ביתו של מרן. ידידים חרדים נוספים המקורבים אליו: ראש עיריית ב"ב הרב אברהם רובינשטיין, הפרסומאי מאיר גל ועוד.

לאור זאת, שאלת התמיכה של המפלגות החרדיות מעניינת מאד, ואין ספק שהתמונה של גרינברג ושפירא עם סער, הטרידה הערב את מנוחתם של מספר אישים במשרד ראש הממשלה. 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.
  • צבועים ...