מבצע פסח' השנתי של אגף שפ"ע יוצא לדרך

מערכת מהדריניוז
כ"ז אדר ה'תשע"ח 14/03/18
גם השנה תושבי בית-שמש יחגגו פסח נקי ומצוחצח – אגף שפ"ע יתוגבר במהלך ימי 'מבצע פסח', ועשרות מכלי שריפת-חמץ יפוזרו בכל רחבי העיר! וגם סרטון מפסח תשע"ז: שורפים חמץ בלי מכלי שריפה, כך זה נראה.
שריפת חמץ בפסח האחרון
שריפת חמץ בפסח האחרון
שריפות חמץ (פסח תשע"ז)

סיכום ההיערכות והמטרה הגדולה: גם ברחובות – "בל יראה ובל ימצא" בימים אלו מתבצעת מחיקת גרפיטי

בתום ישיבות היערכות והפקת לקחים מהשנים הקודמות – 'מבצע פסח' השנתי של אגף שפ"ע יוצא לדרך, עם חידושים נוספים והחלטות משמעותיות, אשר יקלו על העמידה במשימה המורכבת של ניקיון העיר בימי ערב פסח. 


'מבצע פסח' השנתי, ממוקד על מטרה אחת: להעניק לתושבי העיר בימי החג רחובות חגיגיים ונקיים מכל פירור של חמץ בלתי רצוי. למנוע מאתנו את תחושת אי-הנעימות של טיול פסחי ברחובות כאשר בכל קרן זווית עדיין עומדת מדורה מעלת עשן עם פיסות חמץ. ובעצם, לקיים גם ברחובות בית שמש "בל יראה ובל ימצא".
בכדי להכניס את החג אל רחובות נקיים ומצוחצחים, החליט ממונה אגף שפ"ע, לתגבר משמעותית את צוותות עובדי הניקיון ולחלקם לפי אזורים, על מנת לעמוד בעומס הניקיון המצטבר בערב פסח. להוסיף ימי פינוי גזם – ובעיקר, להאריך את שעות פעילות האגף, במטרה להעניק מענה הולם לכל בעיה או מפגע. גם השנה: עשרות מכלי מתכת חדשים יפוזרו ברחבי העיר ויפונו עוד לפני כניסת החג, לאפשר כניסת החג כראוי. 


מניסיון השנים הקודמות, במוקדי חלוקות ה'קמחא דפסחא' שתואמו עם אגף שפ"ע מראש, עובדי האגף הספיקו לנקות את שטחי החלוקות עוד לפני כניסת החג. בכדי לאפשר זאת גם השנה, מתבקשים כל אחראי החלוקות להקפיד על תיאום שוטף עם האגף.
שמעון גולדברג ממונה אגף שפ"ע יוזם ומוביל 'מבצע פסח', טרוד בימים אלה עד למעלה מראשו, אבל מסר אחד הוא מבקש להעביר אל התושבים: "בימים אלו של ערבי פסחים, כאשר מנקים את הבית ומשליכים פסולת, ריהוט ישן, גרוטאות ושאר חפצים בלתי שימושיים – יש להקפיד להקדים את השלכת הפסולת, לפי ימי הפינוי שיפורסמו, בכדי שעובדי האגף יספיקו לפנות את כל הפסולת עד כניסת החג. 


"שימרו על כללי הסדר והניקיון. גם בפסח הזה כולנו רוצים רחובות נקיים ומטופחים, בלי שיירי גחלים ומראות חמץ בלתי נעימים. רק אם כולנו ביחד נישמע להוראות ונקפיד לשרוף את החמץ במיכלים המיועדים שיציב אגף שפ"ע בכל פינה ברחבי העיר, נצליח לחגוג פסח נקי ומטופח.
"והכי חשוב", מוסיף גולדברג, "אל תהססו לפנות אלינו. צוות שפ"ע המתוגבר רוצה לעזור ולסייע לכל פנייה שלכם. דווחו על כל מפגע. עדכנו לפני השלכת פסולת או גזם. תאפשרו לנו למלאות את תפקידנו".

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.