מגרשי ספורט לרמב"ש ג'- נו?!

יהודה סגל
ל' כסלו ה'תשע"ח 18/12/17
בינתיים, הדבר הטוב היחיד בסיפור הזה, שחילונים וחרדים לומדים להילחם כתף אל כתף נגד השלטון האטום.

כזכור, מהדריניוז מוביל במאבק למען מגרשי ספורט לשכונת רמב"ש ג'. כיום אין גם אחת! עצומה אותה פרסמנו על מנת להגיע לחברי כנסת שילחצו על העירייה עבר את מכסת החתימות הדרושות (וכנראה חדל לספור).

כפי שכבר הדגשנו:

היכן יתרעננו תלמידי המוסדות הטהורים, כן ירבו? בינתיים רבים מהבחורים נאלצים לנסוע לרמב"ש א' או רחוק אף יותר, בפרט בימי בין הזמנים האחרון. כמה זמן ניתן להמשיך כך? מעבר לנושא הבריאותי, זה נושא יהודי מובהק, ואני לא מתכוון רק לרמב"ם בחשיבות ההתעמלות. לאן תרים המחפשים חילוץ עצמות?

עשה אזנך כאפרכסת: לפארקים בשכונות חילוניות מרוחקים, לבד ובקבוצות, בשעות הלימודים ומחוץ לשעות הלימודים, ביום ובלילה. אני צריך לתרגם את הנזקים החינוכיים והאחרים לעברית?!

גם גשמיות וגם רוחניות: אולי זה נשמע מוזר, אולם שמא מצווה לעשות שוב כנס חיזוק הצניעות לשכונה הזאת, הפעם בסמן מגרש כדורסל!

הטיעונים הללו אמורים היו לשכנע עירייה שסומכת על קולות החרדים.

באמת רצינו לעדכן שיש כבר התקדמות...

מאז מירי רגב אמרה שתברר את העניין מול ראש העיר לא שמענו דבר. גם ח"כ אבקסיס פנתה כבר אל רה"ע אבוטבול בעניין, אך אין קול ואין עונה. לפני שבוע הוגשה שאילתא דחופה ונוספת ע"י ח"כ דב חנין: מה קורה עם זה?

תשובת משרד השיכון מאשרת את העובדה שאמורים להיות שלושה מגרשי ספורט בשכונה, עבור כל בתי הספר. 

שימו לב לדברי רמי רוזן ממשרד השיכון:

מגרשי ספורט ממוקמים בעיקר כחלק אינטגרלי בבתי הספר בשכונה, האמורים להיות פתוחים לדיירי השכונה מחוץ לשעות הלימודים.

מאחר והשכונה תוכננה במקור לאכלוס כללי, נכללו בפרוגרמה שטחים ל-3 בתי ספר יסודיים ולבית ספר מקיף, ואלה אכן נכללו בתב"ע המאושרת.

שי שטרית, מנהל הספורט מטעם משרד בספורט, ממונה מחוז י-ם, דרש תשובות מהעירייה כמה פעמים. לפני יותר מחודש, העירייה קיימה פגישה עם נציגי השכונה יחד עם מאיר בלעיש, מחזיק תיק הספורט, למציאת פתרון. כעבור שלושה שבועות, מנהל אגף ספורט יצחק קניזו השיב ש... הנושא עבר לטיפולו של ראש העיר.

אה, ומה היה עד היום?! "מתסכל" זאת לא המילה הנכונה. רק לגבות ארנונה הם יודעים?

בינתיים, הדבר הטוב היחיד בסיפור הזה, שחילונים וחרדים לומדים להילחם כתף אל כתף נגד השלטון האטום.

בס"ד, יהודה סגל

YSMehadrinews@Gmail.com

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.