מהדקים את האכיפה: כ-30 חולים חדשים בעיר

יוסי לוז
י"ג תמוז ה'תש"פ 05/07/20
בעקבות העלייה בתחלואה משטרת ישראל הגבירה את האכיפה על אי עטית מסכות - וזו מורגשת בכל רחבי העיר • בסוף השבוע אובחנו כ-30 חולים חדשים מקרב תושבי העיר ומספר כיתות במוסדות חינוך שונים בעיר נשלחו לבידוד • נכון להיום מתוך כל 10,000 מתושבי העיר ישנם 13 חולים בנגיף

במהלך השבת  האחרונה אובחנו בישראל 804 חולים חדשים, כאשר בבית שמש לבד אובחנו 27 חולים חדשים מאז חצות של יום חמישי בלילה. לפי פרסום של משרד הבריאות, נכון לחצות ליל אמש בעיר ישנם 178 חולים פעילים ובישראל כולה מספר החולים עומד על 11,189 חולים פעילים.

מאז אמש בחצות אובחנו בישראל 116 נדבקים חדשים. מתוך כלל החולים מאושפזים בבתי החולים 335 חולים ו-86 מהם מצבם קשה, כאשר 29 מתוכם מחוברים למכונות הנשמה. מאז פרוץ הנגיף אובחנו 29,496 חולים בישראל, כשמתוכם החלימו 18,191 ולהבדיל 330 נפטרו. 

ב-7 הימים האחרונים אובחנו בבית שמש 119 חולים חדשים, כשנכון להיום על כל 10,000 תושבי העיר ישנם 13 חולים. מאז פרוץ הנגיף אובחנו בעיר 737 חולים ומתוכם החלימו כ-560.

בימים האחרונים הוגברה האכיפה על אי עטית מסכות במרחב הציבורי, כשבמסגרת זו ניתנו קנסות לתושבים אשר נתפסו ללא מסכה. ביממה האחרונה הופצו תיעודים רבים המתעדים שוטרים, בכל רחבי העיר ואף בתחבורה הציבורית, מחלקים קנסות לאזרחים שהפרו את 'צו בריאות העם' וסיכנו את עצמם ואת סביבתם. 

בתוך כך, אמש נשמעו טענות רבות על כך שקהילות מסוימות בעיר 'צפצפו' על ההוראות וקיימו מניינים בבתי הכנסיות ללא מסכות ובדוחק גדול. טענות אלו נשמעו כלפי קהילות מכל המגזרים, כשבחלקם אף נטען כי היו מי מבין המתפללים שהפרו הוראות בידוד וסיכנו את כלל הציבור. כמו כן, אחת החסידויות בעיר ערכה במהלך השבת 'טיש' בהשתתפות מעל למאה איש, כשהמשתתפים לא עטו על עצמם מסכות.

נציין, כי בהמשך לדיווחים על מוסדות בעיר שנסגרו במהלך השבועות האחרונים, אחרי שאנשי צוות ותלמידים התגלו כחיוביים לנגיף, בימים האחרונים התגלו מקרים נוספים במוסדות שונים ברחבי העיר, בה אנשי צוות ותלמידים פיתחו תסמינים לנגיף וחלקם אף יצאו חיובים לקורונה - ובעקבות כך כיתות שלמות נשלחו לבידוד בביתם.

הבוקר פורסם, כי בבית ספר הממ"ד 'עוזיאל' בעיר, נמצא חולה קורונה מאומת בשכבת תלמידי כיתה ו'. בעקבות כך, הונחו תלמידי השכבה להישמר ולהקפיד על ריחוק חברתי עד אשר החקירה האפידמיולוגית של משרד הבריאות תסתיים ותכריע מי מהם צריך להיכנס לבידוד.

כמו כן, בשעה האחרונה פורסם כי מספר כיתות בת"ת בשכונת רמה ב' בעיר נשלחו לבידוד בביתם, זאת לאחר שאחד המלמדים התגלה כ'חיובי' לנגיף.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.