מהומות בעת הריסת בית הכנסת

יהונתן מאיר
כ"ט סיון ה'תשע"ט 02/07/19
מהומות הלילה נערכו בשכונת חפציבה על רקע הריסת בית כנסת של קהילת ברסלב שנבנה באופן לא חוקי, שוטר נפצע קל מאבן בראשו. כ-מאתים מפגינים השתתפו בהפגנה

עימותים הלילה בשכונת חפציבה בבית שמש בשל הריסת בית כנסת שנבנה ללא אישורים. במשטרה טוענים כי הושלכו אבנים ושוטר נפצע מאבן שפגעה בראשו.

אמש פורסם בתאגיד החדשות 'כאן': ‏במהלך הלילה היו התפרעויות בבית שמש על רקע פינוי בית כנסת שנבנה בלי לקבל אישורי בנייה נדרשים. כ-200 בני אדם ניסו למנוע את הריסת המבנה, השליכו אבנים לעבר האנשים שפעלו להריסת המבנה ולעבר השוטרים שאבטחו את הפעילות. שוטר אחד נפצע באבן מראשו ופונה לקבלת טיפול בבית החולים.

ככל הנראה מדובר בבית הכנסת של קהילת ברסלב שנבנה באופן בלתי חוקי ואמש באו שוטרי משטרת ישראל על מנת לאבטח את ההריסה ולמנוע הפרות סדר בעקבותיה. 

מדוברות עיריית בית שמש נמסר כי לאחר חודשים של אי קיום הסכם חתום לפינוי קראוון בבית שמש פונה הקראוון. "עיריית בית שמש תמשיך ותאכוף את החוק לרווחת כלל התושבים״

עיריית בית שמש פועלת בחודשים האחרונים בכדי להגיע להבנות על פינוי מבנים לא חוקיים מרצון. בהתאם לכך, לפני מספר חודשים הגיעה העירייה להבנות ולהסכם חתום עם לייפר שלום, הבעלים של מבנה לא חוקי ברחוב בן איש חי, לפיו המבנה יפונה על ידו. לייפר אף נתן שיק ביטחון בסך 35 אלף ש״ח לעיריה. בהסכם לייפר חתם: ״אני מתחייב לפנותו מחוץ לעיר בית שמש ולהשאיר את המגרש ללא כל איש או חפץ״. למרות התחייבותו, סירב לייפר בחודשים האחרונים לפנות את המבנה ובכך הפר הסכם עליו הוא חתום (מצ״ב ההסכם החתום על ידו וצילום של שיק הביטחון). 

מעיריית בית שמש מדגישים: ״מדובר במבנה שהוצב על קרקע ציבורית ללא כל אישורים או הקצאות כדין. עיריית בית שמש אינה ששה לעימותים ועל כן הגיעה להבנות עם מר לייפר לפיהן המבנה יפונה על ידו. למרות דרישות חוזרות ונשנות מטעם העירייה לפנות את המבנה, בחר, לצערנו, מר לייפר להפר את ההסכם עליו הוא חתום וצו בית משפט. השטח עליו מונח המבנה הינו רכוש הציבור, כאשר תפקיד הרשות המקומית וחובתה הוא לשמור על ייעודו המקורי. עיריית בית שמש תמשיך ותאכוף את החוק לרווחת כלל התושבים״.

באופן חריג פרסמה עיריית בית שמש את מסמכי ההסכם החתום לפינוי מרצון שהופר ע”י שלום לייפר בעלי המבנה שפונה הלילה בידי המשטרה לאחר צו בית משפט.

 

הסרטונים באדיבות המצלם

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.