מה לאפיפיור ובית שמש?

ד. קושנר
ד' ניסן ה'תשע"ח 20/03/18
קרב האיתנים שהתחולל סביב הקרקעות בבית ג'מאל הגיע בשבוע האחרון לסיומו. קרב שיש בו מכל מה שצריך להיות בקרב טוב, אפיפיור, עורך דין בכיר המשמש כעורך דינו של ראש ממשלה, יזמי נדל"ן ומליארדים של שקלים.

דוד שמרון עורך דינו של ראש הממשלה יחד עם היזם אלי קליין ניהלו מאבק חסר פשרות כנגד הגב' זיווה כהן בעליה של חברת נדל"ן "קדמת עדן בע"מ".

המאבק הוא על קרקע לבניית 4,200 יח"ד כשעל השולחן מונח רווח של מאות מיליונים אם לא מליארדים של שקלים. על סכומים כאלה אף אחד לא מוותר בקלות.

הקרקע שייכת ל"מסדר הסלסיאני של דון בוסקו" קבוצה נוצרית קתולית שרכשה את הקרקע לפני שנים רבות כשלא היה לקרקעות כמעט כל ערך.

"קדמת עדן" חתמה על הסכם עם המסדר לרכישת הקרקע עוד בשנת 2004, "קדמת עדן" קידמה אישורים לבניית קוטג'ים ווילות על הקרקע ובכך השביחה אותה עשרת מונים.

כמה שנים מאוחר יותר דוד שמרון מקדם עסקה נגדית של המסדר הסלסיאני עם חברת "אקה בניה ופיתוח" בבעלות אלי קליין, העסקה נחתמה  על סכום של 300,000,000 שקלים (שלוש מאות מליון שקלים!!).

מששמעה על העסקה החדשה זיווה כהן נעמדת על שני רגליים אחוריות בדרישה להצהיר כי ההסכם שלה מאפשר לה זכות ראשונים לרכוש את הקרקע באותו מחיר שנמכר לאקה בניים ופיתוח. דוד שימרון טוען שההסכם חסר תוקף כיוון שהיה בו תנאי מתלה הדורש הסכמת "הכס הקדוש" קרי, הוותיקן.

לטענת שמרון משלא התקבלה הסכמת הכס (הותיקן) ניטלה מקדמת עדן הזכות בקרקע והסכמים שנחתמו לאחר מכן עם אלי קליין באמצעות חברת " "אקה בניין ופיתוח" תקפים ועומדים.

אלי קליין השקיע על סמך הסכמים אלו מליונים רבים בהשבחת הקרקע ושינוי יעוד לבניה רוויה, (בנייני קומות) מבחינתו ובעצת עורך דינו הגב' זיווה כהן שמה כספה על קרן הצבי והם שיהנו מהפירות.

שתי בוררויות שהצדדים ניהלו בעשור האחרון והסתיימו כשידה של הגב' כהן על העליונה הגיעו לבית המשפט כשאלי קליין זועק כי יש לבטלן.

השבוע בית המשפט דחה את הבקשה לביטול הבוררות ובזאת נסתם הגולל כמעט לחלוטין על זכויותיו של אלי קליין בקרקע.

דוד שמרון למי ששואל, הפסיד שכר טרחה שמנמן בסך 50 מליון שקלים אותם היה עתיד לקבל תמורת סיום העסקה לטובת אלי קליין. הפסד צורב במיוחד.

לציבור מה שחשוב זה לא מי יבנה אלא מתי יבנה. 4,200 יחידות דיור שיכולים להיות מסה נוספת של פתרונות דיור עומדות ומחכות לסיום הסכסוך.

כעת מתפרסמות הודעות בתקשורת החרדית כולה כאילו הגב' זיווה כהן היא אויבת הציבור שמעוניינת לשנות את היעוד והצביון בעיר. גם הליכה לדין תורה עומדת על הפרק מה שיכול לסחוב את הביצוע לעוד זמן רב.

במלחמה הזו כל האמצעים כשרים.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.