מה קרה במשאית השמחה?

ד. קושנר
כ' ניסן ה'תש"פ 14/04/20 1
דוד גודיק על רגעי ההתמוטטות במשאית: "רצתי לעברו וראיתי שהוא מתחיל לאבד הכרה" • על תושבי בית שמש: "לראות את כל עמך ישראל מכל שכבות הציבור בכל רחבי ורמות העיר האהובה שלנו עומדים לפי הכללים במרפסות"• צפו בעובדיה גבריאלי שניות לפני איבוד ההכרה
עובדיה גבריאלי ודוד גודיק בפעולה

גבריאלי מאבד את ההכרה על המשאית

על רגעי ההתמוטטות של התקליטן עובדיה גבריאלי, מספר לנו דוד גודיק איש חינוך ושחקן במקצועו בעל חברת ההצגות לילדים "הצגודיק":
 זה קרה ממש אחרי התפרצות עצומה של  שמחה באיזור נעימי כשתושבי העיר הישנה שמחו איתנו..היתה שמש חזקה..הוצאנו מלא אנרגיות.  אני בכלל טיפסתי גבוה על הרמקולים ושימחתי כל מיני זקנים  שהציצו מהחלונות.עובדיה ממש לא נח לרגע  כנראה גם שכח לשתות קצת לפני .. בדיוק כשנכנסנו לבר אילן זה קרה 
ראיתי אותו נופל על הרב חיים זמורה (שבנס היה בדיוק על המשאית) שתמך בו, השכיב אותו, ורץ לעצור את המשאית .
היתה מוזיקה חזקה מאוד וחוץ משנינו אף אחד לא שם לב, רצתי לעברו וראיתי שהוא מתחיל לאבד הכרה מייד פניתי לכבות את הווליום של המוזיקה והגברתי את המיקרופון בתוך כל הבאלגן וצעקתי לתוכו: "מהר הצלה להגיע לכאן מישהוא שיודע עזרה ראשונה שיבוא לכאן ברגע זה".

דוד גודיק תוך כדי הטיפול קראתי לאשתו שתבוא לידו הבנתי שזה יעזור לו האמת שאף אחד לא לקח אותי כ"כ ברצינות כי בדיוק אז הייתי באמצע סוג של הצגה ואנשים חשבו שזה  חלק מזה..
לשמחתי תוך כמה שניות הגיעו כולם איחוד, מד"א, יוסי גמליאל ואברימי לוינגר כונן איחוד האלוף על האופנוע שמכיר את עובדיה ועזר מאוד 
אני חזרתי למיקרופון והרחקתי את הילדים הסקרנים כי למרות הכל צריך כל הזמן לשמור על הכללים של הקורונה
גם מסרתי את שמו ושם אימו של התקליטן המסור שכ"כ השקיע ביומיים האחרונים לשמח את ילדי ומשפחות בית שמש ברחבי העיר, ואני בטוח שהוא יצא מזה מהר בזכות התפילות של כל הרחוב ואולי גם של כל מי ששמע ועקב אחרינו בקו של איגוד בני הישיבות ברחבי הארץ.
ברוך השם שהסיפור נגמר בטוב ועובדיה היקר משמח הלבבות חזר לעצמו ומרגיש טוב כעת.
מה שקרה ביומיים האחרונים היה ממש מרגש :
ביוזמתו של אגף פנאי חרדי בראשותו של הרב חיים זמורה חבר מועצת העיר 
ובניהולו של הרב יוסי גמליאל מנהל מחלקת נוער בעיר 
זה דבר מדהים שאמנם התחיל בחוסר ברירה כי הנגיף הכריח את כולם להישאר בבתים וזה היה לכאורה ברירת מחדל..
אבל לראות את כל עמך ישראל מכל שכבות הציבור בכל רחבי ורמות העיר האהובה שלנו עומדים לפי הכללים במרפסות משפחות שלמות ומריעים ושמחים בחיוך רחב על פניהם להופעתה של "משאית השמחה"

עוד מוסיף גודיק בהתרגשות: "עברנו דברים מדהימים ביחד השימחה שראינו כמות האנשים על המרפסות שפירגנו וממש ממש שמחו איתנו בלי שום פוזות בלי כרטיסים ..פשוט מהבית גם הורידו לנו שתיה ופינקו אותנו  שימחנו את כולם מזקנים ועד ילדים. בית שמש היא פסיפס של תרבויות מחפציבה ועד העיר העתיקה, כל כך כיף היה לראות את כולם מאוחדים  ושמחים בתקופה הממש לא פשוטה שאנו נמצאים בה כעת כשקצת קשה לשמוח אבל חייבים כי זאת התרופה הטובה ביותר. אנחנו מצטערים אם לא  הצלחנו להגיע אל כולם או אם פספסנו במקרה איזה רחוב..זה לא פשוט בנסיעה של 5 קמ"ש עם סיבובים ובמפרים כשכל הזמן משתדלים שהציוד ואנחנו נישאר שלמים על הבמה/משאית. זה גם הזמן להודות לנהג אלכס היקר גם מתושבי עירנו, תודה גם לדוד צנגר הלהטוטן המוכשר, ושוב לעובדיה גבריאלי ולזמר האגדי יוסל לייפער שהמשיך לשמח בלילה בליווי הקלידן גרשון מינצברג, יוסי גמליאל הנמרץ וכמובן המנצח על התזמורת הרב חיים זמורה.. עבדנו מכל הלב נתנו את הנשמה אם עובדיה לא היה מתעלף קודם,  אני הייתי מתעלף .... היו יומיים מתישים ומלאי שמחה נתנו את הכל.
ותודה לבורא עולם ששומר עלינו."

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.
  • איזה אלופיםםםםםםםםםם