הנחיות בנוגע למזג האוויר הקיצוני היום

יהונתן מאיר
י"ג תמוז ה'תשע"ט 16/07/19
היום ‪יום ד' 17/07/19‬ שורר מזג אויר קיצוני שעלול לגרום לשריפות. הטמפרטורות עלולות להגיע ל 47 מעלות חום. עיריית בית שמשבקשר עם כלל גופי הכיבוי והחירום, ומבקשת מהציבור לגלות עירנות ולדווח ולפנות באופן מיידי במידה של שריפה. כוחות הכיבוי מזהירים מהדלקת מדורות ופועלים במספר זירות שריפה סביב בית שמש
שריפה שאירעה היום
שריפה שאירעה היום

מנציבות כבאות והצלה לישראל נמסר כי נציב כבאות והצלה לישראל, רב טפסר דדי שמחי, קיים הערכת מצב עם כלל המחוזות ועם גופי חירום וסיוע לרבות קק"ל, רט"ג, משטרת ישראל וצה"ל לקראת מזג אוויר קיצוני שצפוי להגיע מחר. הנציב הנחה על תגבור כוחות מקסימלי של לוחמי אש, מתנדבים וחניכי הקורסים של המכללה הלאומית לכבאות והצלה.

בכבאות והצלה לישראל קוראים להימנע לחלוטין מהדלקת אש, בשל הסכנה להתפשטות שריפות העלולות לסכן חיים, רכוש וטבע. כמו כן, אנו מבקשים מהציבור לגלות עירנות, ולדווח באופן מיידי על כל מקרה של עשן או אש למוקד 102 של לוחמי האש. מערך הכבאות ייכנס לכוננות מירבית בשל תנאי השרב, שצפויים להתפתח ובחלק מהאזורים, הטמפרטורות עלולות להגיע ל 47 מעלות חום.

לראשונה, החל מיום ראשון (21.7.2019) ייכנס לתוקפו צו נציב כבאות והצלה המורה על איסור הדלקת מדורות בין השעות 07:00-20:00 בשטחים פתוחים ברחבי הארץ למשך כל תקופת הקיץ. נציב הכבאות החליט על הוצאת הצו לאחר קיום הערכות מצב, ובחינה של כלל הגורמים והסיכונים שהוצגו בפניו לרבות, תנאי מזג אוויר, תנאי שטח  ומטען אש (צמחייה יבשה ודליקה), שיוצרים תנאים קיצוניים ומעלים את הסבירות להתרחשות דלקות והתפשטותן.

היום ‪יום ד' 17/07/19‬ שורר מזג אויר קיצוני שעלול לגרום וגורם לשריפות. הטמפרטורות החום גבוהות מאוד. עיריית בית שמש נערכת למזג האוויר ובקשר עם כלל גופי הכיבוי והחירום, ומבקשת מהציבור לגלות עירנות ולדווח ולפנות באופן מיידי במידה של שריפה.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.