מחיקת הגרפיטי: המשטרה דרשה הרחקה; השופט סרב

יוסי לוז
ט' כסלו ה'תשפ"א 25/11/20
אחרי שניסה לשבש את פעילות עובדי העירייה ונלחם בגופו על כתובות הגרפיטי בנושא הצניעות בשכונת רמה ב' בעיר, הבוקר דרשה המשטרה להרחיק את החשוד למשך 14 מהעיר, אך השופט דחה את הבקשה מאחר ו"נסיבות התיק אינן מצדיקות את הרחקתו" • במהלך הדיון טען פרקליטו של החשוד כי הוא "אוהב קירות שחורים"
שלטי הצניעות ברמה ב' | צילום ארכיון
שלטי הצניעות ברמה ב' | צילום ארכיון
החשוד במהלך פעילותו | צילום ישראל אבוקסיס

תושב העיר, המשתייך לזרם הקיצוני בשכונת רמה ב' בעיר, נעצר אתמול על ידי המשטרה ועוכב לחקירה שבסיומה שוחרר, אחרי שהפריע לעובדי העירייה בעבודתם להסרת כתבות גרפיטי בנושאי צניעות בשכונה, בהתאם להוראת בית המשפט. הבוקר דרשה המשטרה את הרחקתו מהעיר, אך השופט סירב לכך.

נזכיר, כי בשעות הבוקר אמש, יום שלישי, הגיעו עובדי העירייה בליווי כוחות המשטרה לשדרות נהר הירדן פינת יהודה הנשיא בשכונת רמה ב' בעיר, על מנת למחוק כתבות גרפיטי המרוססים על הקירות באזור וכן במטרה להסיר שלטי צניעות וכאלו הקוראים להדרת נשים.

כצפוי ובדומה לפעמים הקודמות, במקום התפתחה מהומה והצוותים שהגיעו לאזור חטפו קריאות נאצה מקיצוניים שהתגודדו סביבם, כשחלקם ניסו למנוע ולשבש את פעילות העירייה בגופם, אך למרות זאת אלו המשיכו בעבודתם.

על פי הדיווח ב'בחדרי חרדים', במהלך הניסיון למנוע את פעילות עובדי העירייה, הוזעקה המשטרה למקום, אך אותו תושב סירב להניח להם להשלים את עבודתם וניסה למנוע בעדם למחוק את כתובות הגרפיטי - ובעקבות כך, כאמור, עיכבה אותו המשטרה לחקירה.

הבוקר, במהלך דיון בבית המשפט השלום בירושלים דרשה המשטרה להוציא לאותו חשוד הרחקה של שבועיים מבית שמש, אך השופט אורן סילברמן דחה את בקשת המשטרה, מאחר ו"נסיבות התיק אינן מצדיקות את הרחקתו של החשוד מהעיר בית שמש".

בתגובה לטענות שהציג נציג המשטרה במהלך הדיון, בהם נטען כי החשוד מנע את מחיקת כתובות הגרפיטי ואף אסף אנשים נוספים בניסיון לשבש את עבודת צוותי העירייה - טען החשוד כי הפריע להם בעבודתם בגלל שמחקו כתובות בגנות נשים ובשל כך שהוא אוהב קירות שחורים.

השופט, שכאמור לא קיבל את דרישת המשטרה, בין היתר בשל טענת פרקליטו של החשוד, עוה"ד רועי פוליטי, שאמר כי לא מדובר במעשה אלים  - אסר על החשוד להתקרב לעובדי העירייה ולרחוב יהודה הנשיא בעיר, שם התבצעה הפעילות, למשך 14 יום.

שנתיים אחרי הבחירות במי הייתם בוחרים?
["עליזה בלוך (36%)","משה אבוטבול (37%)","מועמד אחר (27%)"]
[36,37,27]

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.