מח"ש תעמיד לדין את השוטר שתקף את מרדכי קרויזר

יוני קפלן
ד' טבת ה'תש"פ 01/01/20
במחלקה לחקירות שוטרים החליטו להעמיד לדין את השוטר שבמהלך הפגנה נגד הריסת בית כנסת בבית שמש תקף את האברך מרדכי קרויזר, משך בפיאותיו והפילו לרצפה. טענתו כי הפעיל כוח סביר נדחתה והוא יואשם בתקיפה וכן בשיבוש הליכי משפט. שוטר נוסף שהיה מעורב באירוע יועמד לדין משמעתי. כל הפרטים
(צילום מסך מתוך סרטון, באדיבות כיכר השבת)
(צילום מסך מתוך סרטון, באדיבות כיכר השבת)
תיעוד האלימות הקשה (צילום: כיכר השבת)

השוטר שתקף את האברך מרדכי קרויזר במהלך הפגנה נגד פינוי בית כנסת בבית שמש יועמד לדין, כך הוחלט היום (רביעי) במחלקה לחקירות שוטרים. השוטר טען בחקירתו כי הפעיל כח סביר נגד קרויזר, אך טענתו נדחתה והוא יואשם בתקיפה ובשיבוש הליכי משפט.

כזכור, בחודש תמוז אשתקד במהלך הפגנה נגד הריסת בית כנסת בבית שמש, נעצר האברך מרדכי קרויזר ע"י שוטרים שהיו במקום. למרות שלא נטל חלק פעיל בהפגנה, השוטרים היכו את קרויזר, הטיחו אותו ברצפה ומשכו בפאותיו. התיעוד שהתפרסם מהמקרה חולל סערה והוגשה תלונה למחלקה לחקירות שוטרים.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד חן כבירי- הררי מהמחלקה לחקירות שוטרים, ביולי 2019 במהלך פעילות משטרתית בבית שמש, בעת שהוביל עצור לניידת, לפת השוטר בפאת ראשו של המתלונן והמשיך בהובלתו לכיוון הניידת באמצעות משיכה בפאה.

באותו היום, מסר הנאשם גרסה בפני חוקרת משטרה, במסגרתה מסר בכזב כי המתלונן התקיף אותו באגרופים ומכות לעבר פניו, שרט את החלק הקדמי של אמתו הימנית וחבל באמתו השמאלית. עוד מסר הנאשם בכזב בהודעה כי כאשר ניסה לעצור את המתלונן, שאר ההמון שהיה במקום תקף את הנאשם, בעט בו והלם בו באגרופים בראשו ובשאר חלקי גופו.

בכתב האישום צוין כי במהלך האירוע נחבל הנאשם ורגלו גובסה. בעקבות גרסתו הכוזבת של הנאשם, נפתח כאמור תיק פלילי נגד המתלונן, הוא נעצר ומעצרו הוארך על ידי בית המשפט.

במעשיו המתוארים לעיל, תקף הנאשם את המתלונן שלא כדין, בנוסף עשה הנאשם מעשה בכוונה לשבש הליך שיפוטי.

פרקליטו של קרויזר מטעם 'הועד למען אסירי ציון' עו"ד רועי פוליטי הגיב על ההחלטה ואמר ל'מהדריניוז' "כל החלטה אחרת זולת העמדת השוטר לדין, הייתה עלולה להיראות תמוהה ביותר, ואנו שמחים על נכונות מח"ש להביא למיצוי דינו של שוטר שהתייחס לאזרח באופן כה אלים ומבזה". 

בנוסף מציין עו"ד פוליטי כי בכוונתו של קרויזר להגיש תביעה אזרחית נגד השוטר, הנושא יבחן לעומק והחלטה סופית תתקבל בימים הקרובים.  

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.