מטורף: החנוכיה הגדולה בעולם

כ"ד כסלו ה'תשע"ט 02/12/18
החנוכייה הגדולה בעולם, שמטרתה להאיר את כל העיר ירושלים, תוצב לקראת החג על גג "קניון הדר". כל בית בעיר יוכל לצפות בנרות הדולקים.

מדובר בחנוכיית ענק, המורכבת משמונה קנים ושמש, אשר תוקם במשך שלושה ימים רצופים, על ידי 100 אנשי צוות המיומנים לעבודה בגובה, והיא תפעל לאורך 8 ימי החג. מידות החנוכייה: גובה 11 מטרים (גובה של בניין בן 4 קומות), והיא תשתרע על רוחב של כ-56  מטרים. מבנה החנוכייה יורכב מ-8 מגדלי טרסטות של תאורה המתנשאים לגובה של 11 מטרים, והיא תצופה במסכי LED זוהרים, ותכלול מייצג תאורה שיפעל בשעות מסוימות. 

עשרות עובדים יעבדו במשך שבוע ימים בהקמת החנוכייה עם 10 טון ברזל, מאות מטרים של תאורה, פסי לדים ו-500 נורות ליבון. עלות הקמת חנוכיית הענק נאמדת בחצי מיליון ש"ח. 
לרגל הדלקת נר ראשון, בתאריך כ"ד בכסלו, 2/12, ייערך טקס חגיגי בנוכחות: משה ליאון- ראש עיריית ירושלים. כמו כן, מדי ערב בשעה 17:00 תיערך הדלקת נרות המיועדת לקהל הרחב. המיצג יהיה פתוח לקהל הרחב עד השעה 23:00, ויתקיימו תחרויות נושאות פרסים.
לדברי אייל סקוזה, מנכ"ל קניון הדר בירושלים: "עיר הקודש ירושלים המפיצה אור לכל העולם, תהנה בחג זה להפיץ את האור תרתי משמע. המיזם החברתי נועד לקרוא לכל תושבי ישראל לבוא וליהנות מחג החנוכה בעיר הקודש, חוויה רוחנית אחרת".