מים רבים לא יוכלו לכבות

יהונתן מאיר
כ"ג אדר א' ה'תשע"ט 28/02/19
יום קשה עבר אתמול על כוחות הכיבוי והחילוץ של תחנת בית שמש. גני ילדים שהוצפו, חילוץ הרואי סמוך לעין כרם, ובערב אדם שנסחף בשיטפונות באזור מושב טל שחר. נקווה שגם את היום הזה נעבור ללא נפגעים בנפש. בהצלחה.
החילוץ בעין כרם
החילוץ בעין כרם

דוברות כבאות והצלה תחנה איזורית בית שמש נמסר לפני מס' דקות: דיווח ראשוני: התקבלה הודעה בחדר המבצעים של כב״ה בית שמש על אדם שנסחף בשטפונות באיזור מושב טל שחר ,צוותי היל״מ ( יחידה לחילוצים מיוחדים) של תחנת בית שמש ועוד צוותים נוספים במקום.בהמשך לדיווח על חילוץ אדם שנסחף בשיטפונות באיזור טל שחר.במקום ישנה זרימה חזקה של מים, צוותי יל״מ של כבאות והצלה לישראל תחנת בית שמש, מבצעים סריקות רגליות בכל תוואי השטח, בכדי לאתר את הלכוד.מסוק של משטרת ישראל עלה לאוויר על מנת לסייע באיתור המיקום המדוייק של האדם שנסחף. כמו כן, מפקד תחנת בית שמש טפסר משנה ראובן יצחק, נמצא במקום ומפקד על פעולות האיתור והחילוץ.

רשף משה ביטון סגן מפקד יחידת היל״מ שנטל חלק בפעולות החילוץ: ״הגענו למקום האירוע בעקבות דיווח של אזרחים כי חברם נסחף במים.  זיהינו זרימה חזקה של מים על פני שטח נרחב מאוד.  לאחר סריקות רבות בחושך ובגשם הכבד, איתרנו את הלכוד כשהוא בתוך המים, עייף, רטוב  וקפוא מקור. באמצעות ציוד ייעודי לחילוץ ממים הנמצא ברשותנו, שחינו אל הלכוד, רתמנו אותו אלינו, והוצאנו אותו החוצה. האדם שחילצנו, היה תשוש והצליח בשארית כוחותיו להיאחז בענפים בתוך הנחל, עד שהגענו אליו והעברנו אותו להמשך טיפול רפואי."

קודם לכן, לוחמי האש חילצו את עשרות לכודים ממיניבוס שנלכד בזרימה החזקה, והם הועברו למקום מבטחים כשהם בריאים ושלמים.

טפסר משנה ראובן יצחק מפקד כבאות והצלה תחנת בית שמש סיפר: לוחמי האש ויחידת החילוץ של התחנה, בסיוע מתנדבים מיחל"צ, הגיעו במהירות אל רכב הסעות שדווח לנו כי נוסעיו ונהג הרכב נלכדו בתוך זרימה חזקה. תוך זמן קצר, חילצנו את הלכודים באמצעות העברה של הלכודים ע"י לוחמי האש אל רכב שטח וכן באמצעות גרירת הרכב עם הנהג באמצעות כבלי גרירה מרכבי הכיבוי." טפסר משנה יצחק הוסיף כי "אני שמח שהאירוע נגמר בשלום ללא נפגעים, וזאת בזכות לוחמי האש אשר עמלים בשעות האחרונות בחילוצים מורכבים משטפונות ונחלים"

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.