מינויי מקורבים או חיבור לשטח?

יהונתן מאיר
ז' אדר א' ה'תשע"ט 12/02/19
קידוש המלחמה במינויי מקורבים מקדשת את כל הכלים, או שיש איזון ראוי שאמור להישמר בעיר במצב חברתי כמו בית שמש. הדעות החלוקות לכאן ולשם. והמענה של ראש העיר לקבילתו של עו"ד אביסרור.
עיריית בית שמש
עיריית בית שמש

לפני כמה שבועות הלין תושב העיר עו"ד משה אביסרור על בחירותיה  של ראש העיר החדשה ד"ר עליזה בלוך, וטען כי את העיר בית שמש צריכים לנהל בני המקום, לא חסרים אנשים ראויים לכך ציין אביסרור והוסיף "מעשיה של בלוך מחזירים אותנו אחורה שנות דור".

רשימת המינויים של העיר החדשה כללה  את מנהלת הלשכה שגייסה ממקרב תומכיה, ראש לשכה יוחנן מאלי תושב גן יבנה, סתיו סעד מירושלים עוזרת אישית בלשכתה. מנכ"לית העירייה גב' מירה מינס, המתגוררת באלפי מנשה. סמנכ"ל העירייה ערן בן דב חבר קיבוץ עין צורים, יועץ תקשורת אסף פאסי, מהנדס עירייה משה לוברבוים שגם הוא אינו תושב בית שמש.  

ראש העיר ד"ר עליזה בלוך החליטה להשיב לד"ר אביסרור וכתבה ברשת. "דאגתך מובנת אך לבחירת אנשי חוץ לניהול העירייה יש יתרונות רבים. די לאנשי שלומי, להטבות, להנחות לקרובי משפחה וחברים." הגיבה ד"ר בלוך. "בטוחני שעובדי חוץ ינהלו את העירייה ללא התחייבויות".

נראה אכן שבלוך קוראת תיגר על מינויי מקורבים שפשטו בעיר בעשרות השנים האחרונות. תופעה בה בית שמש התבלטה, וממש לא לטובה, ולמען התושבים זה הרבה יותר מבשורה חיובית ומעודדת.  אבל מלוחמי השינוי והכתרת ד"ר בלוך לראשות העיר שבאו מן הקבוצות שהתעלמו מהם בשנים האחרונות נשמעת דווקא ביקורת קשה ונוקבת אודות שורת המינויים אשר אמורים היו להיות מונגשים לציבור תושבי העיר שהוזנחו לטענתם. אך דווקא הם מחולקים ללא התאמה לשטח שזקוק למענה ולהקשה לצרכיו. פניות ציבור ומתנ"סים נועדו לרווחת התושב הקטן.

 

עיריית בית שמש

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.