מי הזכיר בחירות?

יהודה סגל
י"ב אלול ה'תשע"ז 03/09/17
זה משחק מסוכן, אבל הסיסמא היא "לי זה לא יזיק". על "דילמת האסיר" שמעתם?

למי שעדיין לא הרגיש, הבחירות לראשות העיר בית שמש כבר החלו...

סיעת "כח" כבר ביצעה כנס בחירות עם סגן השר מאיר פרוש כשמשה אבוטבול עצמו היה נוכח בפינה בתפקיד אורח. "שלומי אמונים", הסיעה הפנים-מפלגתית במפלגת אגודת ישראל הודיעה כבר על "פריימריז" בעיר (כלומר, פריימריז לפריימריז של גדולי ישראל), וישנם עוד סממנים רבים במסדרונות העירייה, ממש כמו פטריות שצצות אחרי גשם ראשון.

והעם רואים את הקולות ושומעים את העסקנים המתכתשים מי ייבחר כ"שלוחא דרבנן" מול המפסיד החילוני התורן. וכמובן, רק לשם שמיים.

הבה נפצח את המאורעות. הכל יודעים, ממש כמו בפעם הקודמת בה כולם נעמדו מאחורי אבוטבול במרץ, עובדה פשוטה להחריד. בעיר אוריינטלית במקור, אף אחד מתושבי העיר הוותיקה לא יעז לעמוד מול המראה ולהגיד לעצמו שהוא בחר בנציג חרדי אשכנזי (ועוד, אינו מוכר). לא משנה בכלל כמה קבלות יציג אותו אחד, השד העדתי הוא אשכנזי.

אלא מאי? השאלה היא מה וכמה ניתן לסחוט מאבוטבול המזרחי בתמורה לתמיכה מפלגתית. זה משחק מסוכן, אבל הסיסמא היא "לי זה לא יזיק". הרי אילו באמת המשחקים יימשכו יותר מדי זמן, אילו יווצרו מועמדים נוספים בתמיכת איזה שהם גדולי ישראל מהשורה השניה, אם איזה חץ של לשון הרע יחדור עמוק מדי, זה עלול להבטיח הפסד למגזר כולו, פועל יוצא שאיש אינו מעוניין בו.

אז הכל רוחשים בקדירה, לוחשים: אל דאגה, נפסיק ברגע שלפני האחרון. קל להתחייב, אך קל פחות לשים לב לנקודת האל-חזור כשהיא מתקרבת. אי אפשר גם לגשת ולדבר על לב מי מהפועלים, שיחכימו. מדוע? כי כל פוליטיקאי יציע שחבריו יפתחו בוויתורי השלום. זהו משא ומתן, ומי שממצמץ ראשון מפסיד – או שכולם מפסידים... על "דילמת האסיר" שמעתם?

כזכור, מערכת מהדריניוז "ירתה" את יריית הפתיחה במאמר ענק המתייחס למתמודדים הפוטנציאלים בצד החרדי, החודשים האחרונים לוו ב"ספינים" קטנים שרצים ברשת במספר אתרים ארציים, ונרשמו גם "רעשים" קלים מצדו של סגן ראש העיר ר' שמואל גרינברג (יש אומרים בעזרת ה"רוח גבית" שקיבל מסקר באתר חרדי כלשהו).

שמועות מספרות על הכרזה מתקרבת של המועמד החילוני, אלי כהן. בשיחה עם מר כהן קיבלנו תגובה ש... "אין תגובה". ימים יגידו.

האש הגבוהה תעלה, כרגיל, "אחרי החגים". כעת הזמן להתרכז בתשובה תפילה וצדקה.

בס"ד, יהודה סגל

YSMehadrinews@Gmail.com

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.