מי מתנקם בעומר ולמה?

יהונתן מאיר
ט"ו תמוז ה'תשע"ט 18/07/19
גורמים במפלגת "כחול לבן" שנראה כי הם התקשו לצפות מן הצד בח"כית החרדית עומר ינקלביץ משפיעה לטובה על יו"ר האופוזיציה בני גנץ בענייני דת ומדינה והחליטו להזיז אותה בכל מחיר הערב פורסמו הכפשות והאשמות קשות כנגד חברת הכנסת הנמרצת מבית שמש.
בני גנץ. אתר הכנסת
בני גנץ. אתר הכנסת

ערוץ 12׳ בכותרת הראשית בפתח המהדורה על סערה ב׳כחול לבן׳ סביב חברת הכנסת החרדית עומר ינקלביץ - הדליפה חומרים מתוך המפלגה. עוד מ'ערוץ 12': ח"כ ינקלביץ קיבלה חסינות מגנץ למרות שהוציאה מידע וחומרים מהמפלגה ונכשלה בבדיקת פוליגרף בנושא.

המתיחות בכחול לבן נובעת מהקשר אישי הקרוב מאד בין גנץ לחברת הכנסת  ינקלביץ שהחל כבר לפני שנתיים, עוד לפני שיבוצה לכנסת.  במסגרת הקשר הזה נחשפה ינקלביץ לחומרים רגישים אודות גנץ והמפלגה שמצאו את דרכם לתקשורת. באחד המקרים נתפסה ינקלביץ על חם כשהיא מוציאה מידע מהמפלגה

‏היא עברה בדיקת פוליגרף ונכשלה. הטיפול הרפה של גנץ בפרשה גרר כעס במפלגה. לפיד נועד בעניין לפגישה מתוחה עם גנץ ובהמשך גם עם ינקלביץ.  גורמים במפלגה טוענים שינקלביץ משפיעה גם על עמדות המפלגה בסוגיות דת ומדינה כגון תמיכה בהפרדה מגדרית באוניברסיטאות.

‏מכחול לבן נמסר:  ״כחול לבן הינה האלטרנטיבה השלטונית היחידה למשטר נתניהו, ואנו נחושים להמשיך במסע להחלפת השלטון.  צר לנו כי גורמים פוליטיים איזוטריים ושוליים עוסקים באובססיביות במיחזור מידע, בהכפשות ורכילות ומנסים לחבל במאמץ.״

יש לציין כי בבחירות האחרונות מורגשת ירידה משמעותית באהדה הציבורית בקרב הציבור החרדי ליו"ר הליכוד וראש הממשלה בנימין נתניהו. מה שגורם להתחממות והפשרת היחסים בין כחול לבן לציבור החרדי ואף מופנים מסרים ברורים לציבור החרדי ממטה המפלגה לבל יפגעו בזכויות המגיעות לו. טביעות אצבעותיה של ינקלביץ מורגשות כאן ונראה שזה עומד לה לרועץ.

 

חברת הכנסת עומר ינקלביץ. אתר הכנסת

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.