מי צריך לבקש סליחה מהרב ישעיהו ארנרייך?

מערכת מהדריניוז
י' אייר ה'תשע"ח 25/04/18
לפני כשבוע דחה בית במשפט את עתירת "כנפי יונה" נגד עיריית בית שמש והחברה לפיתוח גוש עציון. בית המשפט אף חייב את "כנפי יונה" לשלם למשיבות 80.000 ש"ח הוצאות משפט. בכך נסתיימה כנראה פרשת המכרזים. הסיפור המלא...

בעת "פיצוץ" הפרשה הדמיונית שמענו בתגובות "יקירי עיר" השונים הרבה "הודאה לשם", שמחה לאיד וחזרת ה"אמונה" באלוקי ההיסטוריה, כמובן הכל בקישוט פסוקים מסולפים.

המשטרה הגדילה לעשות ופרסמה את ההודעה הבאה: "הניסיון להטות ולתווך מכרז ציבורי שמקורו בכספי ציבור התושבים, וכל זאת לטובת מכרים אישיים ובעלי עניין, הינו חמור ביותר, שכן פוגע באופן ישיר באזרח הנורמטיבי שומר החוק".

ומה היתה הכותרת במהדריניוז? "מעצרי מכרז ההסעות: נחיה ונראה!"

אז למי שקשה לבקש סליחה, אפשר גם תודה?

הממונה על מחלקת החינוך, הרב ישעייהו ארנרייך עשה את הדבר הנכון והנדרש על מנת לשמור על בטיחות ילדינו ועל זה בהחלט יש להודות!.

 

זה המקום לציין עיתונאי הוגן וישר אשר בחר לפרסם את החלטת בית המשפט כמות שהיא, הנה הדיווח של ציון סולטן באתר "קרן אור":

חברת כנפי יונה אשר עתרה נגד מסירת מכרז ההיסעים לידי מי שניהלה אותו במשך שנתיים, הפסידה היום בבית משפט השלום אשר בירושלים. פסה"ד אשר נתקבל היום נקבע כי על החברה לשלם הוצאות משפט לשני הנתבעים, עיריית בית שמש והחברה לפיתוח גוש עציון- חברת ההיסעים סכום של 40 אלף ₪ לכל צד.

בעתירה המנהלית טענה חברת 'כנפי יונה' לביטול החלטת העירייה למסור העבודה בידי חברה שלא ניגשה כלל למכרז.

סגן נשיא בית המשפט השלום בירושלים יורם נועם שדן בתיק הגיע למסקנה אחרת והחליט לזכות את הנתבעים ואילו את התובעת הוא 'האשים' בחוסר ניקיון כפיים והיעדר תום לב בכך שמנעה מלצרף לכתב העתירה המקורי את הטבלה המפרטת את הקווים שחתמה עליה במסגרת הצעתה. ואשר לפיה התחייבה לבצע הסעות במתכונת שונה מזו המבוקשת על ידה בשיטת הריצ'רץ'.

לדעת בית המשפט בהחלטות ועדת המכרזים ובהחלטות עיריית בית שמש לא נפל פגם של אי סבירות או כל פגם מינהלי אחר המקיים עילה למעורבות משפטית ומשכך העתירה נדחית.

העותרת תשלם לכל אחת מהמשיבות הוצאות בסך 40 אלף ₪.

ממקור יודע דבר קיים סיכוי רב שהעותרת תפנה לבית המשפט העליון ותערער על החלטתו של סגן הנשיא יצחק נועם.

 

 

בקשר לסליחה מהרב ארנרייך...  אף אחד לא מת עדיין מלבקש סליחה.

 

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.