מכינה קדם צבאית חדשה בעיר

יהונתן מאיר
ה' חשון ה'תש"פ 03/11/19
לראשונה בבית שמש: המכינה הקדם צבאית, מכינת ידידיה יוצאת לדרך. ראש עיריית בית שמש, ד״ר עליזה בלוך, וסגניה הרב ישעיהו ארנרייך ורינה הולנדר הגיעו הבוקר לחנוך את פתיחתה של המכינה הקדם צבאית הראשונה בעיר, מכינת ידידיה, ונפגשו עם כ-50 תלמידי המכינה בגילאי 19-20.

לאחר מאמצים מרובים מצד ראש העיר והנציגות הדתית לאומית בעיר פעולות שאף הציתו את מחאת מצוקת גני הילדים המתגוררים בבר אילן ועוררו את התנגדות תושבי בתי שיינפלד בגבעת שרת. למכינה הקדם צבאית מכינת ידידיה נמצא מקום זמני במתחם בית הספר שייבר ברחוב אבא נעמת בעיר הוותיקה מקום שהנהלת המכינה מרוצה ממנו ואינה רוצה להחליפו עד הקמת מבנה הקבע שלהם. 

ראש עיריית בית שמש ד״ר עליזה בלוך, סגן ראש העיר, הרב ישעיהו ארנרייך וסגנית ראש העיר, רינה הולנדר הגיעו הבוקר לחנוך את פתיחתה של המכינה הקדם צבאית הראשונה בעיר, מכינת ידידיה, ונפגשו עם כ-50 תלמידי המכינה בגילאי 19-20 שמתחנכים שנה לפני גיוסם לצה"ל.

מדוברות עיריית בית שמש נמסר כי מדובר במכינה קדם צבאית מוכרת ומתוקצבת על ידי משרדי החינוך והביטחון המיועדת לתלמידים בוגרי תיכונים ומקיפים דתיים מכל הארץ. במהלך לימודיהם במכינה, רוכשים התלמידים כלים ערכיים ומעשיים גם יחד והופכים לשותפים פעילים ויוזמים בחברה הישראלית, ולמחוללי עשייה ונתינה במעגלים השונים – האישי, הקהילתי והלאומי. זאת כחלק מלמידה משמעותית לפני הגיוס.

ראש עיריית בית שמש, ד״ר עליזה בלוך אמרה כי ״אני נרגשת וגאה לחנוך את פתיחתה של המכינה הקדם צבאית הראשונה כאן בבית שמש ולקבל את 50 התלמידים של המחזור הראשון של המכינה בהערכה רבה ובכבוד. מדובר בשנה מאוד חשובה לעיצוב האישיות, עולם הערכים והזהות. מכינת ידידיה – שמשמעותה ידידות עם הקב"ה היא ההבנה שאנחנו שותפים אמיתיים בתיקון עולם. המטרה מבחינתנו היא לעודד צעירים להיות בבית שמש. החלטנו למקם את המכינה בעיר הותיקה כדי לעודד מגוון רחב של אוכלוסיות לחיות ביחד ולאפשר לצעירים לגור בשכונה ואח״כ לראות את עתידם בעיר״.

 

סגנית ראש העיר גב' רינה הולנדר אמרה כי "אנחנו שמחים מאד על כך שמכינת ידידיה בחרה להתמקם בבית שמש. נסים בריח, חבר מועצת העיר מטעם הבית היהודי, מלווה את תהליך ההתאקלמות של המכינה מתחילת הדרך מתוך אמונה גדולה בכך שתלמידי המכינה ורבניו עתידים להוסיף הרבה אור לעירנו. היום הצעתי למנהלי המכינה לבא ולהיות חלק מהמרקם החברתי בעיר- הן בדרך של פעילות בקהילה בשיתוף אגף הרווחה והן בהשתתפות בבית המדרש החברתי אשר פותח שעריו בספריה העירונית, ובמספר דרכים נוספות. סיעת הבית היהודי מקדמת בברכה את תלמידי המכינה ורבניה, ומאחלת להם הצלחה רבה!"

ראש המכינה, הרב שמואל נתנזון אמר ״אחרי שמונה שנים בהם המכינה שכנה בגוש עציון, אנו שמחים היום לקבוע את מקומנו בעיר בית שמש. תלמידי המכינה מתחנכים להיות פעילים ותורמים בחברה הישראלית ואנו מרגישים שהחיבור עם המגוון החברתי המדהים של העיר, בונה בהם קומה כלל ישראלית. זה המקום להגיד תודה גדולה מעומק הלב לראש העיר ד"ר עליזה בלוך, על השותפות הדחיפה והסיוע שהמהלך אכן יקרה, ובתקווה לעוד הרבה עשייה ברוכה ומשותפת למען העיר״.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.