מכתב הרבנים ותשובת גולדברג

יהונתן מאיר
כ"ג תמוז ה'תשע"ט 26/07/19
חבר מועצת העיר שמעון גולדברג משיב למכתב רבני העיר במכתב משלו במכתב משלו שהתפרסם כעת באתר "כיכר השבת" ובו כותב: ראש העיר הקודם אבוטבול הבטיח את רמה ה' נווה שמיר לחילונים במסגרת הסכם הגג ובמסגרת ההסכם קואליציוני עם הליכוד, וזאת בברכתם של גדולי ישראל. עם זאת ראש העיר הקודם משה אבוטבול מכחיש הבוקר את המיוחס לו
שמעון גודלברג. צילום: עיריית בית שמש
שמעון גודלברג. צילום: עיריית בית שמש

חילונים וחרדים זכו בהגרלת הדירות של מחיר למשתכן גם ברמת בית שמש ד' וגם ברמה ה- נווה שמיר. עד כה הושקעו מאמצי ענק להפנות את הזוכים החילונים לנווה שמיר, ואת הזוכים החרדים לרמה ד'. כידוע כבר בשלב תכנון נווה שמיר יועדה השכונה על ידי ראש העיר הקודם הרב משה אבוטבול ויו"ר וועדת תכנון ובניה משה מונטג להקצות את השכונה למגורי ציבור חילוני לבני תושבי בית שמש הוותיקה.

ואכן, בהחלטה שיצאה ביממה האחרונה מעיריית בית שמש סוכם, כי זוכים מהמגזר החרדי אשר זכו במחיר למשתכן בדירה בנווה שמיר יוכלו להמיר את זכייתם להגרלה הקרובה של המחיר למשתכן בשכונה ד' וישובצו אוטומטית להיות במקומות הראשונים בהגרלה של המחיר למשתכן ובכך יזכו לבחור ראשונים את הקומה והמיקום של הדירה ולשדרג את זכייתם.

לאחר ביקורת שהושמעה בעיר על כך שמיעדים את רמת בית שמש ה' רק למגזר הכללי, שיגר חבר מועצת העיר ומזיק תיק תכנון ובניה שמעון גולדברג מכתב לרבני העיר בית שמש ופורסם באתר החדשות כיכר השבת, בו גולדברג מגן על ההחלטה של עיריית בית שמש לעשות הצרחה, כך שרמה ד' תישמר לחרדים ורמה ה' לציבור הכללי.

לטענת גולדברג ההחלטה התקבלה בעבר וזכתה לברכתם של גדולי ישראל. "ראש העיר הקודם הרב משה אבוטבול הבטיח את רמה ה' נווה שמיר לחילונים במסגרת הסכם הגג ובמסגרת ההסכם קואליציוני עם הליכוד, וזאת בברכתם של מאורי הדור, מר"ן הרב עובדיה יוסף זצ"ל מרן הרב שטיינמן זצ"ל זיע"א, ויבדל לחיים ארוכים כ"ק מרן אדמו"ר מבעלזא שליט"א חבר מועצג"ת", כתב גולדברג.

עוד כתב: "הרב אבוטבול נתן בה שמות הרחובות ואת שמה החילוני "נווה שמיר", ואף במכתב לרוכשים ביקש מהרוכשים לוותר על זכייתם". "כנבחרי ציבור שומה עלינו החובה לעמוד מאחורי הבטחותינו, כפי שאנו מצפים כי צביון שכונת רמה ד' תישמר לחרדים, כך גם עלינו לשמור ולעשות ככל שלאל ידינו כי רמה ה' תהייה לציבור הכללי".

"המהלך המוצע אינו בכפיה, מאפשר מעבר בין פרויקטים ללא הפסד הזכיה, משפר את מיקומי הזוכים ואף מאפשר לחסוך כמאה אש"ח, העמידה במילה שלנו יאפשר לנו להמשיך בפיתוחה ושגשוגה של בית שמש", סיים גולדברג.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.