Warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhosts/rbsn.co.il/httpdocs/inc/siteFunctions.php on line 2839
מכתב כואב מאברך :: חדשות בית שמש מהדריניוז

מכתב כואב מאברך

אברך תושב בית שמש
ל' חשון ה'תשע"ט 08/11/18 2
בימים האחרונים מכתבים רבים מגיעים למערכת מהדריניוז, חלק מהמכתבים מגלים טפח ומפרטים במדויק מה התרחש כאן בעשור האחרון במחלקה לתכנון ובנייה של עיריית בית שמש, למכתב המלא...
האם הלכתם לאורם?
האם הלכתם לאורם?

אברך כואב

נציגי החרדים בבית שמש זועקים מעל לכל במה כמה שהם מזועזעים מהתנהגותו הסוררת והעצמאית של הציבור החרדי בבית שמש שהצביעו לעליזה בלוך ובהמוניהם לא יצאו בכלל להצביע וכך הם הכי הצביעו לה. ובמשפט אחד מסכם "הם רצו שינוי, רצו יושר, נמאס להם מהשחיתות"

והנציגים ה"נאמנים" לגדולי ישראל משמיצים את הציבור כסורר ומורד וחסר משמעת וככזה שפרץ גדר שלא נפרצה בכל הארץ מעולם.

כחרדי תושב בית שמש עוד מזמן שלטונו של ווקנין אני רוצה קצת להשיב להם ולעשות סדר במדרג הסוררות והשחיתות של אנשי הציבור החרדי כאן בעיר. אני זוכר את ההתלהבות והברק בעיניים שהייתה לכלל הציבור גם זה הלא חרדי מבחירתו של אבוטבול לראשות העיר בפעם הראשונה לפני עשור. איזה תקוות היו לנו שמשהו חדש מתחיל, ותנו לתושבים לנצח... וחלפו עברו חודשים ופורסמו מודעות בכל השכונות החרדיות בארץ להרשמה לפרוייקט ששמו היה "פתרון לדיור" כמה אירוניה מילולית...

והפרוייקט היה בעידודו ובהנהלתו של הרב יהודה סילמן שליט"א מבני ברק עד כדי שרוב האנשים קוראים לפרוייקט "סילמן". וכזוג צעיר עם סכום לרבע דירה ביד שהובטח לי ע"י שני ההורים, ובעיקר עם התמריץ והדחיפות של ההורים וכל בני המשפחה, וכן הלחץ והסחף שהיה בכוללים ובבתי הכנסיות בכל הארץ מהפרוייקט "המבטיח" מיהרתי עם אשתי וממש קיפצנו כל הדרך אל... לא אשכח את אותם רגעים באולמי ערלוי ברחוב מהרש"ל בבני ברק, איך עמדו מאות של זוגות צעירים והוריהם, עם תקווה לדירה בזול בבית שמש, ועל כל השאלות והחששות של הלקוחות והנרשמים שחששו אולי זה לא ייצא לפועל ואולי לא כדאי להמר על זה, הייתה תשובה אחת "זאת עירייה חרדית בראשות אבוטבול והכל יסודר"

ומאז במשך שבעה שנים רצופות שחיכיתי בכליון עיניים לשמוע על התפתחות במתן אישורים והתקדמות מה בפרוייקט וכלום. אני יצאתי מהפרוייקט, עם הרבה עוגמת נפש ועם זה שנמנעתי מלקנות דירה בזיל הזול בשכונת ג ששווקה אז לציבור כי אמרו לי שהפרוייקט של סילמן מתוכנן להיבנות בתוך רמה ב שכבר מושתתת ויש בה את כל הצרכים שצריך, ולמה לי להמר על שכונה חדשה? לך תדע מי יגור שם? ואם היא תיבנה בכלל? ומה יהיו החבלי לידה של שכונה חדשה כזו. ובעיקר בעיקר כל הזמן כולם דאגו שוב ושוב להזכיר את חילופי השלטון בבית שמש לנציגים חרדים בראשות כל הוועדות הקריטיות לפרוייקט והם בוודאי לא יאכזבו את גדולי ישראל והרבנים שעומדים מאחורי הפרוייקט כרועים נאמנים הדואגים לצאן מרעיתם שנשמעו בקולם ועשו ככל שהורום רבותם והצביעו ונתנו לתושבים לנצח (ולא לעסקנים).

ולא באתי בשורות אלו לקטר ולבכות על מה שעולל לי בעניין הדירה (ומה שממשיך לעולל למאות זוגות כבר עשור) יכול להיות שהיזמים לא אמרו לנו את האמת והקרקע לא הייתה כשירה ומופשרת לבניה, איני יודע בדיוק את הפרטים. אבל אני חוזר לשני הסעיפים שאיתם התחלתי ואיתם משתמשים הנציגים החרדיים כעת להאשים את הציבור באי ציות לגדולי ישראל ולרבנים ואי ציות ל"ככל אשר יורוך" ודיבורים על הפחדות לציבור החרדי מפני השלטון החדש בעיר שלא ימלא את צרכיו.

ולא אגע כאן בעוד עשרות נושאים של אפליה והעדפה של ציבור על משנהו בעשור האחרון כאן בעיר, לא אגע כאן בסדרי העדיפות שעמדו לפני הנציגים בהרבה מהפעולות שלהם, ולפי איזה "יורוך" בדיוק הם פעלו.

ואני שוב לא מאשים לגמרי את הנציגים החרדים בעירייה על מניעה של הפרוייקט, יכול להיות שלא היה לזה אישורים ותקנים וגם התנגדות תושבי האזור גרמה הרבה. ולכן עד לפני שנה לא היה לי את מי להאשים בסחבת. אבל כשראיתי כמה כל תושבי הקריה החרדית "הסכימו" לבניית הולילנד סניף בית שמש וכמה שפתאום זה מותאם לסביבת המגורים ויש את כל האישורים למבנה המוזר והענק הזה. אז הבנתי בדיוק איך מאשרים ומזיזים דברים בעיריית בית שמש בראשות השליחים "הנאמנים" לציבור החרדי בעיר.

אין ספק שהרב סילמן הינו אחד מהתלמידי חכמים הגדולים והמוסמכים והנאמנים ביותר על גדולי ישראל, וידוע חיבתו של מרן הרב שטיינמן זצ"ל אליו וכמה שסמך עליו. וכמה צער הוא סבל בשביל הפרוייקט הזה וכל השטיקים שהנציגים עשו לפרוייקט הזה מאז היווסדו, כידוע למביני דבר מבין הקוראים הבקיאים ברזי הפרוייקט. שיטות של מאפיה וסחיטת שטחים ומטרים מראשי הפרוייקט. וכל יומיים סיבה אחרת לעיכוב ומשיכת זמן מטורפת. והכל על חשבון אברכים מסכנים עניים מרודים שממתינים ומשלמים שכירויות גבוהות וגרים בתת תנאים. כי בראשות העיר עומדת אישה שלא מהציבור החרדי....

על מי אתם מנסים לעבוד כשאתם מגייסים את גדולי ישראל ואת הציות לרבנים בבחירות? האם בהחלטה אחת שלכם במשך עשור שיתפתם איזה רב בכל התהליך מתחילתו לסופו והלכתם לאורו? האם דאגתם לבניית עוד פרוייקטים שיכלו לעבות את הציבור החרדי בבית שמש ולהביא לכם בוודאות לא רק כמה מאות קולות שהיו חסרים לכם אלא אלפי קולות.

ולכן כאחד שסבל מנחת זרועכם בפרוייקט הנ"ל אני שמח לשמוע שבדיוק מאותה שכונה שכן בניתם והיא רמה ג' שם קיבלתם את המכה הגדולה של מצביעים עצמאיים שהלכו בדרכיכם ועשו מה שטוב לביזנס ולהבנה האישית שלהם

["דגל התורה (24%)","כח - כלל חסידי (12%)","ש''ס (15%)","הבית היהודי (25%)","הליכוד (24%)"]
[24,12,15,25,24]

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.
 • קצת נסחפתם זה שאדם קונה דירה בקרקע שלא בדיוק קיימת או קיימת לבנית וילות והקבלן מחר את זה בתור בנין זה לא הופך את ראש העיר ועסקני הציבור להיות בעייתיים
  וזה שהעסקנים לדברי המכתב לא שמעו ליורוך זה לא נותן לנו האזרח הפשוט את ההיתר לסטות ימיו או שמאל מדעת רבותינו כי ללכת אחרי דעת רבותינו זה הלכה !!!
  וכתושבת בית שמש וותיקה אני חושבת שהגיע הזמן להפסיק לקטר לא ראינו בערים אחרות שטוב יותר ושם הכל זוהר נכון שהיו שחיטויות והנציגים לא עשו את מלאכתם נאמנה אבל די מכאן ועד למכור את העיר בית שמש ואפילו את הקצת שקיבלנו להפסיד מצריך לעשות חושבים כי ברור שכשאבוטבולכיהן כראש עיר היה לנו אוזן קשבת לפחות להפיל על הנציגים את כל התלונות עכשיו גם את זה לא יהיה כי הם ישבו באופוזיציה אז מה יעשו כל תושבי בית שמש החרדים שלא גומרים לקטר?????
 • כל מילה בסלע
  נורא כואב לי על עוגמת נפש
  אבל כל אלה יתנו דין וחשבון גם בעולם הזה וגם בעולם הבא
  טוב שמושחתים הלכו הביתה
  מי צריך אותם בכלל
  מקווה לימים טובים יותר לבית שמש