ממשה עד משה: מדוע אבוטבול מתעקש לקשור את גורלו למונטג?

יהודה סגל
ג' כסלו ה'תשע"ח 21/11/17
משה, כן. מונטג לא. אבוטבול: אל תעשה לנו את זה!

לאחר ניסיונותיו לקדם את יו"ר ועדת תכנון ובניה, משה מונטג, כיורש כסאו, משה אבוטבול מכריז: נתתי להם צ'אנס. זהו! עכשיו אני רץ לקדנציה שלישית, סופית.

האמנם ההחלטה סופית? לאאא. כפי ששח לאבי מימרן בקול חי, אם יעלו שוב פעם את האופציה של מונטג, אבוטבול "ישקול שנית". א שיינער "אולטימטום"...

תראו, עם כל הביקורות הרבות, אם אבוטבול ירוץ שוב – ובפרט אם ישכנע איכשהו על כוונותיו הכנות לטפל בזקוק טיפול – סיכוייו גדולים. (מלבד שלעולם יש עדיפות טבעית למועמד המכהן, כידוע.)

דעתם של רבים וטובים שאין סיכוי למועמד ראש עיר אשכנזי! אם כבר, אולי אחד עם לב ספרדי. למונטג, עם כל מעלותיו, אין את זה. אם הוא ירוץ, כנראה ייאלץ למרוח תמונת אנימציה בפרסומות, כמו שעשה מאיר פורוש בזמן שרץ לראשות עיריית ירושלים.

מתוך הודעת משה אבוטבול:

דווקא מתוך אחריות ואחדות ומתוך רצון למנוע מחלוקת, הצעתי לפני מספר שבועות לאפשר לכלל הציבור החרדי להתלכד כאיש אחד בלב אחד ובאופן שלא ייגרם שסע ופילוג ואף פעלתי רבות שלמהלך תצטרפנה סיעות מהציבור הכללי. באופן זה רציתי להוות גורם מאחד שאמור לפטור את העיר בית שמש מכל קלחת פוליטית ומתחים בתוך הציבור החרדי ואף מחוצה לו.

אם יש בדבר "אחדות", זאת איני יודע. איני יודע גם "אחדות" לטובת מי? אבל מה שווה אחדות, אם ייבחר מועמד חילוני? הסיכויים שלך, אבוטבול, להיבחר שוב לא רעים בכלל. תשע שנים הוכחת את עצמך. לעומת זאת, ועם כל הרצון הטוב, על משה מונטג עוד לא ניתן להכריז כך.

סקר אינו כלי מדעי לגמרי, אבל אחוזי הפופולריות של מונטג הכי נמוכים בעיר מבין המועמדים הצפויים, כבר שלושה סקרים רצופים. היינו, שתים של מהדריניוז, ועוד סקר מוזמן מקומי מלפני כמה חודשים.

ולמה דגל התורה לא החליטו מיד? יתכנו עשרות סיבות; אולי באמת פחות דחוף להם ראשות העיר בינתיים. גפני לא לחיץ ולא סחיט. המפלגה מבוססת דיה, ויש להם פחות צורך להוכיח את חוזקם (בשונה מש"ס כרגע!). יותר משחשוב להם להריץ נציג מתוך המפלגה, חשוב להם שלא להפסיד, והכל יודעים שמשה אבוטבול המוכר הוא מועמד חזק עם קבלות רבות ואהדה רחבה מאוד. בדגל התורה דרשו "אם לא ראש עיר, אז שני סגנים בשכר"? אז אמרו!

לבוחרים ע"פ כמות הישגים, יש למונטג חלק נכבד. לפי עיתון יתד נאמן, למשל, בפעילות משה מונטג הושג סבסוד של כ-50 מיליון שקלים עבור 1,450 יחידות דיור. (לאיש בפוליטיקה הישראלית לא מעניין הגירעון הענק, משום כיוון!)

אבל לבוחרים ע"פ היענות קשובה לתושבים, מונטג, בשונה מאחרים, טעון שיפור. והרוב, "בצדק" או שלא, מחשיבים יותר את חלק היחס לתושבים. למר אבוטבול שם טוב בשני המדדים. לחברך מונטג רושם פחות חיובי, בוודאי בחלק האנושי. אז מדוע להטיל אותו עלינו כמועמד החרדי היחיד?

מדוע מעדיף אבוטבול את מונטג על פני עצמו? אולי כי סקר חדש מראה שש"ס יורד אל פחות מאחוז החסימה (לא 100% אמין, חובה לציין). אולי כי תמיכת דרעי מן השפה ולחוץ. אולי כי ש"ס המקומית מצטמקת ורע לה. ברם המשורר צדק: "אני נשאר אני". המטריה הפוליטית פחות גורלית.

אבוטבול מציין שיש לו את "תמיכת ליצמן, ש"ס, ליכוד, וחלקים ב"הבית היהודי".

אמת נכון. הנה צילום כתבה אחרונה בעיתון המודיע של של ליצמן:

אפילו אלי כהן, שאינו כבול להחלטות רבנים כלשהם, עוד לא הודיע אם ירוץ... מה בוער?

משה, כן. משה מונטג לא. אבוטבול: אל תעשה לנו את זה!

בס"ד, יהודה סגל

YSMehadrinews@Gmail.com

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.