מנכ״לית העירייה מירה מינס התפטרה מתפקידה

יוני קפלן
כ"א שבט ה'תש"פ 16/02/20
גל של עזיבות: כשנה לאחר מינויה לתפקיד, הודיעה מנכ״לית העירייה מירה מינס לראש העיר עליזה בלוך על התפטרותה מהתפקיד. ההודעה נמסרה לפני מספר שבועות, ומאז שוקדים בהנהלת העיר למצוא מחליף שעל מינויו תצא הודעה בימים הקרובים. כזכור, לפני כחודשיים הודיעה גם דוברת העירייה על סיום תפקידה וטרם מונה מחליף לתפקיד
מירה מינס
מירה מינס

מנכ״לית העירייה, מירה מינס ביקשה מראש העיר עליזה בלוך לסיים את תפקידה. עזיבתה מסמלת גל של עזיבות בצמרת העירייה, כשהיא מצטרפת להתפטרות הדוברת דפנה כהן-נוריאל לפני מספר חודשים שטרם נמצא מחליף ראוי לתפקיד. 

במכתב שכתבה לעובדים אמרה מינס: ״לאחר תקופה אינטנסיבית ומאוד משמעותית עבורי, תקופה מרובת עשייה ואתגרים מקצועיים רבים , ביקשתי לפני מספר שבועות מראש העיר, גב' עליזה בלוך, לסיים את תפקידי כמנכ״לית העירייה.
 
חשוב לי להדגיש כי בתפקידי זה, נהניתי לעמוד לרשות תושבי העיר בית שמש , לנהל מקצועית וארגונית את העירייה ואת עובדיה, להוביל ולהיות שותפה לתהליכים רבים, אשר מובילה ראש העיר, ושותפים להם חברי המועצה ועובדי העירייה הנפלאים והמסורים ורבים מתושבי העיר.

תפקידי נעשה מחד, תוך התבססות על מה שנעשה בעיר מזה שנים רבות ומאידך בהובלת התחדשות ורוח חדשה של שינוי. אני רואה בכל אחת ואחד מכם, כ 1500 עובדי העירייה, כשותפים  לעשייה למען תושבי העיר. 
 
חלקנו יחד תקופה בה חרטנו על דגלינו כעובדי עיריית בית שמש ערכים - מצויינות הארגון, אחריות מא׳ עד ת׳, יוזמה יום יומית ומשמעות, ושילוב כוחות והכל עם הפנים לתושב. 

שמחתי להוביל תהליכים ניהוליים של הטמעת מבנה ארגוני, גיוס עובדים חדשים לצד העובדים הוותיקים, גיוס צוות הנהלה בכיר ובניית שדרה ניהולית, בניית ממשקי עבודה בין האגפים, מיסוד שגרות ניהוליות ונהלי עבודה, פרויקטים של בינוי, תשתיות ותנועה, היערכות לקליטת תושבים בשכונות החדשות לצד שיפור התשתיות בשכונות הוותיקות, שיפור פני העיר ואחזקת העיר, אירועי תרבות מגוונים, לכלל המגזרים, היערכות העיר לשעת חירום ושיפור השירות לתושבים ברבדים השונים, וכן בניית תקציב לשנת 2020 ותכניות עבודה.
 
החלטה זו הייתה מהקשות שקיבלתי בחיי המקצועיים ומאז הודעתי לראש העיר היא שוקדת, מזה מספר שבועות, על איתור המחליף, עליו נודיע בימים הקרובים, ותיערך בהתאם חפיפה מסודרת.
 
אני רוצה להודות לכלל העובדים, לחברי המועצה, לצוות הנהלת העירייה, ללשכת ראש העיר, לצוות של לשכת המנכ״ל המסורות והמקצועיות שלי, לוועד העובדים ולכל מי שהיה שותפי לעשייה.
 
תודה אישית ומיוחדת לראש העיר על שקראה לי לדגל ונתנה בי אמון לאורך הדרך להיות שותפתה לעשייה ועל הזכות הגדולה לעבוד במחיצתה. הובלתה את העיר להיות 'עיר העתיד' של ישראל, מרשימה בכל קנה מידה ומתאפיינת במנהיגות ייחודית ולא מתפשרת , אשר בכל יום ובכל שעה מחפשת איך לעשות טוב לעיר ולתושביה, בכל תחום ותחום בחיי התושב״.
 

ראש עיריית בית שמש, ד״ר עליזה בלוך בירכה את מינס ואמרה: ״אני מודה למירה על העבודה המשותפת. מירה היא מנהלת איכותית עם אישיות יוצאת דופן. שילוב נדיר של חוכמה ורגישות. מירה ניהלה את העירייה ביד רמה ומקצועית, הובילה תהליכים ארוכי טווח למען העיר כולה והיתה שותפה אסטרטגית לכל מהלך בעיר תוך אחריות וסמכותיות. אני בטוחה שנדע להמשיך להשתמש בכישוריה בתוך העיר ואני שמחה שהיא נאותה לבקשתי להצטרף לוועדה המייעצת לראש העיר. אני מאחלת למירה המון הצלחה בדרכה החדשה״.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.