מסר נחרץ למנהלי המוסדות

יהונתן מאיר
י' אייר ה'תשע"ט 15/05/19
בשעת צהרים התראיין תושב בית שמש לתקשורת שם חשף את הקשיים באי קבלת בנותיו למוסדות על לא עוול בכפן לדעתו. ראש העיר ד"ר עליזה בלוך הגיבה לדברים בחומרה בסבב ריאיונות במהלך היום "*אם נצטרך להתערב, נתערב וזה יהיה גם בכפייה" הדגישה
מוסד חינוכי. אין קשר לכתבה
מוסד חינוכי. אין קשר לכתבה

משה, חרדי מבית שמש רשם את בתו לשלושה סמינרים, וקיבל תשובה שלילית. סיפר היום בריאיון כואב לגל"צ "הבת שלי פרצה בבכי, אמרה לי 'אבא, אני מתביישת'. בנות מגיעות למצב נפשי קשה, זה הורס משפחות".

ראש עיריית בית שמש ד"ר עליזה בלוך עלתה לשידור בגל"צ שעסק באפליית הבנות המזרחיות ברמה הארצית וגם בעיר בבית שמש "אין זכות קיום למוסד חינוכי אם יש ילדות בבית" אמרה ליעל דן. "אותי לא מעניין אם הילדה נולדה להורים שהגיעו לישראל ממרוקו, טוניס, אתיופיה או כל מקום אחר ולא מעניין אותי מה נוסח התפילה שלה. זו אחריות שלנו כמנהיגות מקומית וזה לא פתוח לדיון."

"ניקח אחריות בעירייה, אטפל בזה באופן אישי. הסיפורים בעניין יושבים בלשכת ראש העיר ומטופלים. המטרה שלי היא לטפל בזה לפני היציאה לחופשת הקיץ ואני לוקחת על זה אחריות. גם בתחום הזה בית שמש חייבת להיות הכי טובה!"


ראש עיריית בית שמש עליזה בלוך לגלסנר ב'קול ברמה': ביום שנבחרתי הגיעה אלי ידיעה שיש בנות שנשארות בבית. הבטחתי שאני לוקחת אחריות שלא תישאר בת אחת בחודש אלול בבית.  לא יכול להיות שבת ישראל תישאר בבית בגלל שהיא מעדה כזו או אחרת. גם עם יש בת אחת שאין לה מוסד זה בעיה של העירייה. כל בת, זו עולם. בנינו צוות של רבנים שיפתור את הבעיה ואני מקווה שזה ייפתר בהסכמה. אם נצטרך להתערב, נתערב וזה יהיה גם בכפייה!"

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.