מעקב מהדריניוז: מדפיסים הצלחה

יהונתן מאיר
ט' אדר א' ה'תשע"ט 14/02/19
ארגון יר"א נועד להעניק יכולת וכלים למשפחות שנקלעו למצוקה לצלוח את הקשיים שעומדים בפניהם. הכירו את סיפור של משפחה מרובת הילדים שאביהם הסתבך כלכלית וכיום הם מפעילים עסק עצמאי מביתם ומתפרנסים בכוחות עצמם
בית דפוס אילוסטרציה
בית דפוס אילוסטרציה

אל ארגון יר"א הגיע סיפור קשה. במסגרתו משפחה מרובת ילדים אשר אבי המשפחה הסתבך קשות בעסקים כושלים. זה בא מרצון טוב. סך הכל, השקעה כספית בניירות ערך, אשר אמורה הייתה להניב הכנסה יפה לו ולמשפחתו הברוכה. בתחילה החל אבי המשפחה להצליח וראה פירות בהשקעתו הכלכלית, הוא החלל להרוויח.

ואז באו הקשיים. הסתבכות גררה הסתבכות, כישלון רדף כישלון. והמשפחה נכנסה לחובות כספיים גדולים. כל כך גדולים עד שאבי המשפחה היה צריך לשלם כמיליון שקלים לנושיו וגם במקביל כמובן, לקנות לחם וחלב ולספק צרכים בסיסיים לילדיו הרבים בלע"ה. ואכן הקושי היה גדול והם נכנסו לבוץ יותר ויותר עד שנדמה היה שתהום כלכלית בלתי עבירה עומדת בפניהם ואין לאן להמשיך הלאה.

כאן נכנסו לתמונה אנשי החסד של ארגון יר"א. ארגון חסד מבית שמש בנשיאות הרב אלחנן פרץ שליט"א. ששם לו למטרה לבנות גשר על פני התהום הזו ולתת כלים למשפחות ולילדיהן אמצעים לצלוח את הקשיים הללו. לצורך מקרים מסוג זה, מפעיל הארגון פרויקט "אמץ משפחה". מטרתו היא לשקם משפחות על ידי תורם נדיב שמאמץ אותן. כשהמצב בבית אינו מאפשר חיים שפויים, וכשהכל מסביב במצב כזה הזקוק לשיקום. הארגון בנשיאות הרב אברהם הרוש שליט"א שהיה המקים ובעל החזון והרוח להקים את הגשר של המשפחות על פני התהום הכלכלית שעמדה בפניהם.

במסגרת התכנית "אמץ משפחה" הוקצב למשפחה זו סכום שאפשר להם לרכוש ציוד הכרחי לחייהם. כלי מטבח שיכולים להקל על תזונת בני המשפחה נקנו על ידי הארגון. ביתם שופץ על מנת שבני המשפחה יוכלו לקיים שגרה בסיסית ראויה ומכובדת. 

ואכן המשפחה נעמדה על רגליה וכיום היא מנהלת עסק דפוס פרטי מן הבית שמחזיק את המשפחה על הרגליים ומסייע להם לצלוח את מה שבעבר חשבו שהוא כמעט בלתי אפשרי.

מלבד מלגות הקיום שמקבלות המשפחות המלוות על ידי  ארגון יר"א, פעולות הארגון רבות ומגוונות: לקראת החגים, ומידי חודש מקבלת כל משפחה סל עשיר במזון המלא במגוון רחב מאוד ומאפשר למשפחה לצעוד בבטחה צעד אחד משמעותי קדימה של חודש בו אין רעב בבית. הסל מלא פרות, ירקות, עופות,  מוצרי חלב, מוצרים יבשים, חומרי ניקיון , מוצרי בסיס לכל בית, מדובר בסדר גודל של כ- 200 משפחות 1,183 ילדים, לצורך הדוגמא, רק בשנת 2018 נערכו 12 חלוקות של סלי מזון.

ארגון יר"א כאמור, הוא ארגון שנועד לסייע למשפחות במצוקה. בהכוונתו ובפיקוחו של הגאון הרב אלחנן פרץ שליט"א אב בית דין "חוקת משפט". כתובת מעודכנת: רח' הצבע 6, א.ת. צפוני, בית שמש טלפון לפרטים, בירורים ותרומות: 02-6230220  שלוחה 3 פקס:  02-5877470.

 

בית דפוס אילוסטרציה

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.