מפתיע: הרב עסיס מנצח בסקר לראשות העיר

ד. קושנר
ד' אייר ה'תשע"ח 19/04/18
הרב עסיס ראש העיר הבא? כך עולה מסקר מהדריניוז בו הצביעו 441 מצביעים מכל רחבי העיר. התוצאות יכולות להיות מפתיעות מאד או מטרידות מאד. כתב מהדריניוז והפרשן הפוליטי ד.קושנר בניתוח מעניין
משהו חדש מתחיל בבית שמש?
משהו חדש מתחיל בבית שמש?

נמאס לתושבים...

אם הסקר אכן מדויק ומשקף את רחשי לב הציבור הרי שזו הפתעה שאין כדוגמתה. הציבור מאס בנבחרי הציבור ובממסד העכשווי ומחפש שינוי בכל מחיר.

מי שלא מזלזל כלל במועמדות של הרב עסיס הוא אלי כהן שנפגש כבר כמה פעמים לפגישות חשאיות עם הרב עסיס כדי לבדוק אפשרויות, אם הוא יחבור לרב עסיס התמיכה של הליכוד באבוטבול תהיה הרבה פחות אפקטיבית כפי שנוהגים לחשוב עסקני העיר.

חלוקת עור הדוב המתבצעת במגדלי השן של ראשי המפלגות הארציות תהפוך לחוכא והיתלולא מביכה, הבוחרים יבהירו כך למנהיגים שאף אחד לא בכיסם ואם לא יקבלו שירות ראוי לתושבים הם לא יקבלו את קולם.

גם אם התוצאות אינן משקפות את ההצבעות בפועל הרי שמדובר בתוצאות מטרידות מאד גם לנבחרי הציבור וגם ובעיקר לציבור החרדי בכלל.

בעוד הרב עסיס פעל כדי לזכות בסקר וביקש ממצביעיו להראות את התמיכה שלהם, אבוטבול וגרינברג אינם רואים כלל צורך להפעיל את המצביעים שלהם. למה להם? הרי כולם ביום הבוחר יצביעו להם ללא כל מאמץ מצידם.

וזה כבר מטריד, הסקר הזה יכול להיות ההוכחה לכך שאין להם לנציגי הציבור כיום כל צורך להשביע את רצון המצביעים וכי הם נוהגים בהם מנהג בעלים. כך לא יכולה להתנהל עיר.

 

הבדיחה היא על חשבוננו:

חדשות לבקרים מתפרסמות הודעות על החלטת מפלגת דגל הארצית בדבר הליכה לבחירת בבית שמש.

"קו עיתונות" דיווחו מכינוס נציגי דגל התורה הארצית  שנפל הפור וגרינברג יוביל מערכה על הראשות כנגד אבוטבול " ח"כי התנועה ונציגי גדולי ישראל נפגשו עם הגר"י אפרתי והגר"נ זוכובסקי: ויתור על אלעד, ריצה בבית שמש" כך באתר כל הזמן. עוד נכתב "במתכנסים: חברי הכנסת משה גפני, אורי מקלב ויעקב אשר לצד נאמני ביתם של גדולי ישראל ר' יעקב קנייבסקי ור' דוד שפירא, כשאליהם חברו רבני התנועה: הגאון רבי נתן זוכובסקי והגאון רבי יוסף אפרתי ומנהל המחלקה המוניציפאלית וסגרה"ע ב"ב מנחם שפירא".

תגובת גרינברג הייתה כי מדובר בידיעה חסרת בסיס ולא הוחלט עדיין דבר.

"חברים יקרים, ההודעות שרצות ברשת הן הנפצה ופייק ניוז. לא היה לא נברא!!!" כך כתב גרינברג.

אבוטבול שלח גם הוא הודעה שהידיעה היא מפוברקת ואין מאחוריה דבר.

האם אמת הדבר או לא, אי אפשר לדעת כעת ויתכן שהנהגת דגל החליטה לחכות עם ההודעה הרשמית לציבור. אך אם נכונה הידיעה מדוע לא מגיע לתושבים לקבל הודעה מגובה ומבוססת הכוללת הצהרה רשמית של גרינברג על ריצה לראשות. עוד נקודת שפל  ביחס של נציגי הציבור לבוחרים.

ובינתיים חדשות לבקרים יוצאות הודעות על דילים שונים פעם ראש העיר בבית שמש נמכר לטובת העיר אלעד ופעם העיר אלעד נמכרת תמורת בית שמש.

עד שיחליטו אם גרינברג רץ ועד שיסגרו את הדיל המושלם. העיר רוחשת שמועות שונות ולתושבים שחלקם מלאים תלונות כרימון לא נותר אלא לקוות שמישהו שם למעלה גם חושב על הדיל המושלם לטובת התושבים.

ובחזרה לסקר, אולי הרב עסיס יהיה הטראמפ של בית שמש, כנגד כל הסיכויים ועם תמיכת הציבור השקט מבחוץ ובוער מבפנים. אם זה יקרה הרי שנפל דבר בציבור החרדי כולו. אולי אף ברמה הארצית.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.