מצוקת הדיור החרדי: ח"כ איציק כהן מש"ס מונה לשר הבינוי והשיכון

יוני קפלן
ח' טבת ה'תש"פ 05/01/20
לאחר שנאלץ להיפרד מהתיקים בהם החזיק בעקבות מצבו המשפטי, הודיע היום נתניהו על סבב מינויים חדש בממשלה. דוד ביטן מונה לשר החלקאות, ציפי חוטובלי לתפוצות, יפעת שאשא ביטון לרווחה וח"כ איציק כהן מש"ס מונה לשר הבינוי והשיכון. ליברמן תקף: "מינויו של יצחק כהן - מחטף פוליטי"
ח"כ יצחק כהן (אתר הכנסת)
ח"כ יצחק כהן (אתר הכנסת)

ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט היום (ראשון) על סבב מינויים חדש בממשלה במסגרתו מונה ח"כ יצחק כהן מש"ס לתפקיד שר הבינוי והשיכון. בפעם האחרון שהתפקיד היה בידי המפלגות החרדיות, היה זה בשנת תשע"ג כשאריאל אטיאס כיהן כשר. המינוי של ח"כ כהן מעורר תקווה ברחוב החרדי הסובל ממצוקת דיור חמורה. 

רוכשי הדירות בשכונות רמה ד' ו-ה' בבית שמש קיבלו את ההודעה על המינוי באנחת רווחה כשהחשש היה שהתפקיד יגיע לידי ח"כ שאינו ער לצרכי הציבור החרדי והפרויקטים הרבים בעיר היו עלולים להיגרר עוד זמן רב. "אנחנו מקוווים שהשר כהן יכנס לתפקיד במהירות האפשרית ויתחיל לזרז תהליכים", אומר ל'מהדריניוז' גורם בועד הזוכים ב'מחיר למשתכן'. 

יצוין כי לשר המיועד איציק כהן ישנו קשר מיוחד לקהילה החרדית בבית שמש שכן בתו וחתנו הרב יחיאל אלקריף מתגוררים ברמת בית שמש א' והוא שובת בעיר לעיתים מזומנות. 

עוד החליט נתניהו כי שרת הבינוי יפעת שאשא ביטון תמונה לשרת הרווחה, וסגנית השר ציפי חוטובלי תמונה לשרת התפוצות. 

כמו כן הוחלט למנות את ח"כ דוד ביטן לשר החקלאות ופיתוח הכפר. בכיר בליכוד אמר כי נתניהו התחייב בפני ביטן למנותו לתפקיד שר הרבה לפני פתיחת החקירות בעניינו, וראש הממשלה עמד במילתו.

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, תקף את החלטת ראש הממשלה למנות את ח"כ יצחק כהן מש"ס לתפקיד שר הבינוי והשיכון. ''מינויו של ח"כ יצחק כהן מש"ס לתפקיד שר השיכון בתקופת מעבר זה לא פחות ממחטף פוליטי, במטרה לקבוע עובדות בשטח. לא מספיק שש"ס מחזיקה במשרד הפנים שמעביר תקציבים לטובת ערים חרדיות על חשבון הפריפריה, עכשיו משרד השיכון יעביר שטחי קרקע ירוקים וחקלאיים מהמועצות האזוריות לערים חרדיות", אמר ליברמן.

''אני קורא לראשי המועצות האזוריות לגלות ערנות ולא להסס ללכת לערכאות משפטיות במידת הצורך. בכל מקרה, לאחר הבחירות 'ישראל ביתנו' תדרוש את משרד הפנים ותבחן את כל ההחלטות שהתקבלו בתקופת ש"ס", הוסיף.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.