מצוקת המקוואות בבית שמש: נמצא פתרון זמני

יוני קפלן
כ"ב טבת ה'תש"פ 19/01/20
פרסום ראשון: בשבוע שעבר התקיימה פגישת חירום בלשכת ראש העיר בהשתתפות נשות רבני שכונת רמת בית שמש ג’ 2 בעניין מצוקת הנשים שנאלצות להרחיק עד רמב״ש א׳ לאחר שהעירייה סגרה את המקווה בשכונה שפעל ללא היתר. ראש העיר התחייבה להקים מקווה חדש בתוך שנה וחצי ולמצוא פתרון זמני למבנה הקיים. כל הפרטים
(באדיבות המצלם)
(באדיבות המצלם)

בפגישת חירום שהתקיימה בשבוע שעבר בעניין מצוקת המקוואות ברמת בית שמש ג׳ 2 השתתפו ראש העיר ד"ר עליזה בלוך, יו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה שמעון גולדברג ונשות רבני השכונה מכל הקהילות והחוגים.

נשות הרבנים ביקשו מראש העירייה את התערבותה לטובת נשות השכונה שנאלצות בשבתות ובגשמים לצאת מהשכונה ולהרחיק עד למקווה ברמת בית שמש א׳. בנוסף, העלו נשות הרבנים את שאר צרכי השכונה. כמו בינוי גינות, הוספת כיתות לימוד ומבני ציבור והצורך בתשתיות נוספות לשירותי התחבורה הציבורית בשכונה.

מבדיקת ׳מהדריניוז׳ עולה כי בשכונה קיים מקווה של קהילת 'קאמרנא' שהוקם ללא היתר בנייה, בחודשים האחרונים הוצא לו צו הפסקת עבודה על ידי העירייה והעירייה נמצאת עם בעלי המקום בהליכים משפטיים.

בלוך עדכנה את נשות הרבנים כי בימים אלה החלו עבודות הפיתוח לקראת תחילת בנייתו של מקווה חדש בשכונה שצפוי להתחיל לשמש את נשות השכונה בחודש אפריל 2021. בנוסף סיפרה כי העירייה עובדת על פתרון זמני שיתן מענה לשכונה החדשה והיא מקווה כי כבר בקרוב הנושא יוסדר.

"תחבורה ציבורית, גינות משחקים, כיתות לימוד, מקווה וניקיון הרחובות הם צרכים בסיסיים שמגיעים לתושבים״ אמרה ראש העיר בפגישה. ״העירייה עובדת מסביב לשעון על מנת לזרז את כל התהליכים הנדרשים כדי שתושבי השכונה יוכלו לחיות באיכות חיים סבירה. זו המשימה שלי ואני לא אשקוט עד שאחרון תושבי השכונה יגיע אל המנוחה והנחלה, זאת החובה שלנו ואנחנו חייבים את זה לכן", הוסיפה.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.