מצוקת התח"צ: נציגי המדינה לא הופיעו לדיון; עיריית בית שמש שוקלת לעתור לבג"צ

יוני קפלן
ט"ו טבת ה'תש"פ 12/01/20
הבוקר התקיים בבית המשפט המחוזי בי-ם דיון מקדמי בעתירה המנהלית שהגישה עיריית בית שמש נגד משרד התחבורה בעקבות שירותי תחבורה ציבורית "בלתי סבירים" ומחסור של מאות קווי אוטובוס, ולמרבה האבסורד נציגי המדינה כלל לא הופיעו לדיון. עיריית בית שמש בתגובה: "שוקלים לעתור לבג"צ"
העומס בתחבורה הציבורית בבית שמש (אילוסטרציה)
העומס בתחבורה הציבורית בבית שמש (אילוסטרציה)
ר"ע עליזה בלוך בפתח הדיון בבית המשפט

הבוקר התקיים דיון מקדמי בבית המשפט המחוזי בירושלים בעניין העתירה המנהלית שהגישה עיריית בית שמש נגד משרד התחבורה בעקבות שירותי תח״צ ״בלתי סבירים״ ומחסור של מאות קווי אוטובוס. למרבה האבסורד, נציגי המדינה כלל לא הופיעו לדיון בבית המשפט. 

״התושבים סובלים בגלל אוזלת היד של המדינה" אמרה ר"ע עליזה בלוך בפתח הדיון. "בכל רגע נתון יש סכנה מטורפת של תאונות דרכים כי אין להם איך להגיע. ברור לי שביום בו ייקרה אסון חלילה, יימצאו דרך להוסיף אוטובוסים ואני לא מבינה למה צריך לחכות עד לדיון של המדינה בבג״צ ב-27.1. 

"זה שהמכרז תקוע, זה לא מעניין. שחררו לנו אוטובוסים. זו אוכלוסיה חלשה שתלויה בפקידים שלא טרחו אפילו  להגיע היום לבית המשפט. זה שהעיר מחכה לבית המשפט שיחליט, זה לא הוגן כלפי התושבים. הכסף באוצר כבר הוקצה מזמן. אי אפשר להשאיר אלפי אנשים, אמהות עם עגלות, בלי רכב ויכולת להתנייד. 

אנחנו הגענו לבית המשפט אחרי שכלו כל הקיצים, אני מרגישה שזו אטימות מוחלטת כלפי תושבי העיר בית שמש. תושבים שיום יום סובלים בהמוניהם, תושבים שזקוקים לזה״.

בעיריית בית שמש מוסרוכי שוקלים לעתור לבג״צ בהקדם כנגד משרד התחבורה והאוצר.

כזכור לפני מספר חודשים הגישה עיריית בית שמש עתירה מנהלית לביהמ״ש המחוזי בירושלים ובקשה מתן צו ביניים נגד משרד התחבורה על שירותי התחבורה הציבורית ״הבלתי סבירים״ ועל מחסור משווע של כ-100-170 אוטובוסים ברחבי העיר.

כידוע, בשבועות האחרונים מתקיים מאבק רחב היקף בעניין מצוקת התחבורה הציבורית בעיר. המהלך שהחל בעתירה שהגישה העירייה נגד משרד התחבורה, המשיך בהקמת ועד פעולה של תושבים זועמים המקיימים סדרת פגישות רחבה עם כל הפוליטיקאים החרדיים העשויים לסייע בנידון. 

בעיריית בית שמש מדגישים שוב כי בשנת 2017 הוציא משרד התחבורה מכרז חדש. אך המכרז תקוע בשל מחלוקות בין משרד התחבורה לבין החברות המפעילות את קווי התחבורה (סופרבוס ואגד). בכך למעשה לא מקדמים את המכרז אך מאידך אף לא מגבירים את השירות הקיים בין היתר באמצעות העברת תקציבים לאוטובוסים נוספים בעיר בית שמש. 

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.