מקומם: העזה לשתות וחטפה דו"ח • צפו

יוסי לוז
ט"ז תמוז ה'תש"פ 08/07/20 1
האכיפה הסלקטיבית והרדיפה נמשכת במלוא העוצמה: היום, ניתן דו"ח לאישה שצעדה בשכונת רמה ג', לאחר שהעזה לעצור לשנייה וללגום קצת מים בחום הבלתי נסבל - בטענה שהסירה את המסכה • "עצרתי כדי לשתות, כשסיימתי סידרתי את המסכה חזרה על הפנים. עצרו אותי לתת לי דו"ח של 500 שקל, השוטר והשוטרת פשוט צרחו עלי"

האכיפה נגד אי עטית מסכות נמשכת במלוא העוצמה, יחד עם תיעודים קשים, המצביעים על רדיפה ואכיפה סלקטיבית כנגד המגזר החרדי מצד משטרת ישראל. בשעות הצהריים היום, יום רביעי ניידת משטרה עמדה בחוסר מעש בכיכר אחיה השילוני וחיפשה טרף קל לתת לו דו"ח בגין אי עטיית מסכה. לאחר זמן חלפה במקום אישה צעירה עם תינוק, אשר עצרה רגע לשתות בחום הבלתי נסבל - אך השוטרים מצאו הזדמנות התנפלו עליה בצעקות ונתנו לה דו"ח בסך 500 שקלים.

עד ראייה שחזר את שאירע: "ניידת משטרה עמדה וחיפשה טרף קל. לאחר מספר דקות שלא הצליחו למצוא אף אחד שהולך בלי מסיכה, בשעה 13:32 מצאו סוף סוף אישה צעירה עם תינוק שעצרה רגע לשתות בחום הבלתי נסבל של הצהריים. היא עמדה בצד הורידה את המסכה ומיד סידרה אותה חזרה על הפנים, כששוטר ושוטרת עטו עליה בצרחות, צעקו ונתנו לה בלי שום אזהרה ובלי שום אפשרות להחזיר את המסכה לפנים - דו"ח על סך 500 שקלים".

אהובה, האישה שחטפה את הדו"ח, סיפרה: "יצאתי מהבית כרגיל, יום מאוד מאוד חם היום, עצרתי ליד הכיכר כדי לשתות, כשסיימתי לשתות מיד סידרתי את המסכה חזרה על הפנים, השוטרים ראו אותי ומיד עצרו אותי לתת לי דו"ח 500 שקל, אפילו לא רצו לשמוע מה אני אומרת, לא ענין אותם. רק השוטר והשוטרת פשוט צרחו, לא דיברו בכבוד אלא בצעקות. השוטרת יצאה אלי בצורה מאיימת ואמרה תביאי תעודת זהות. לא ענין  אותה שהמסכה כבר על הפנים. מבחינתם ראו אותי שניה בלי ונגמר הסיפור. זרקו לי את התעודת זהות חזרה, יש לך דו"ח חמש מאות שקל והלכו".

יצחק, עד ראיה נוסף, הוסיף: "עמדנו כמה אנשים מטרים ספורים משם ופשוט נדהמנו. ראינו אישה צעירה נסחבת עם עגלת תינוק ופשוט אטימות של שוטרים שעטים וצורחים עליה, בו בזמן שהיא כבר הייתה מזמן חזרה עם המסכה על הפנים. יום חם, החום היה בלתי נסבל. שום טיפה אנושיות, שום טיפה יחס נורמלי לאשה מבוהלת. רצנו פנימה להביא מצלמה כשאת עיקר הצעקות והצרחות כבר לא הספקנו לצלם".

 

צפו בסרטון המקומם:

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.
  • המצב קשה. לא פשוט. רעד לצאת לרחוב.
    כמו ב..
    תבינו לבד