מראה כהן: מרן הגר"ש כהן שליט"א בעצרת חג בבית שמש: "מרגש לראות את מהפכת התורה בבית שמש"

כ"ג ניסן ה'תשע"ח 08/04/18
במהלך העצרת ערכו 350 מבני הישיבות הספרדיות בעיר סיומי מסכתות אותן למדו בחודשים האחרונים
מרן הגר"ש כהן שיבח את את ראש העיר הרב משה אבוטבול ואמר "בני הישיבות בעיר לומדים ממנו, איך הוא בן תורה ותלמיד חכם ועם זאת ראש העיר"

אלפים התכנסו בחול המועד ברמת בית שמש למעמד הסיומים של בני הישיבות הספרדיות בעיר, שסיימו יחדיו 350 סיומי מסכת, לכבוד המעמד החגיגי הגיע נשיא מועצת חכמי התורה מרן הגר"ש כהן שליט"א לפאר את המעמד ולשאת דברי חיזוק ואגדה בפני משתתפי המעמד המרגש.

מעמד הסיומים נערך ביוזמת איגוד בני  הישיבות הספרדיות בבית שמש, ובשיתוף פעולה עם האגף לתרבות תורנית בעיריית בית שמש בראשות הממונה הרב יגאל חדד ובניהולו של הרב מרדכי חייאיוב, תנועת אל המעיין, והאגף לתרבות תורנית במשרד החינוך. את המעמד ליוותה תזמורתו המורחבת של ישראל זלושינסקי יחד עם הזמרים שמחה פרידמן, אריה קרלנסקי ואברהם משה ברדוגו.

על בימת הכבוד ישבו רבני הקהילות וראשי הישיבות הספרדיות בעיר שאף הם נשאו דברים לכבודו של יום, וכן הגאון רבי יעקב כהן שליט"א ראש ישיבת נזר התלמוד בביתר עלית ובנו של מרן הגר"ש כהן.

ראש העיר הרב משה אבוטבול קידם בברכה את פניו של מרן הגר"ש כהן, ואף ערך בעצמו סיום מסכת אותו למד בחודשים האחרונים עם החברותא שלו הרה"ג רבי שלמה גבאי ראש כולל תורת אברהם.

בדבריו הביע ראש העיר את שמחת תושבי העיר בכך שמרן הגר"ש כהן הגיע לכבד את בני הישיבות בעיר, ואמר כי זה כלל לא מובן מאליו לראות את מאות בני הישיבות הספרדיות בעיר, זוהי המהפכה האמיתית של מרן הגר"ע יוסף זצ"ל, ולכך מרנין לראות את מרן ראש הישיבה יוצא במיוחד ומגיע לבית שמש בכדי לחזק את בני הישיבות והוריהם ולהיות עמם ביום חגם.

ראש העיר אמר כי נאמר בסיום מסכת סוטה 'משמת בן עזאי מתו השקדנים', שכן בן עזאי לא נשא אשה, ומשכך יכל יותר לעסוק בתורה בלי עול של כלכלת הבית וחינוך הילדים, ולכך בני הישיבות צריכים לדעת כי השקדנות נמצאת אצלם, ולנצל כל זמן פנוי ללימוד התורה.

מרן הגר"ש כהן שליט"א אמר בפתח דבריו כי הוא נרגש לראות את בני הישיבות ביום חגם, בחורים היודעים לנצל כל רגע ובמיוחד גם בין הסדרים בכדי ללמוד מסכתות ולסיימם. "אשריכם תושבי בית שמש שיש לכם כאלו בני ישיבות, בחורים שלומדים תורה בהתמדה, מרגש לראות את המפכה שיש בבית שמש, איך היא הופכת להיות כרך של תורה, שלכך כמובן שותפים קברניטי העיר ובראשם ראש העיר הרב משה אבוטבול, שהוא לא רק ראש העיר אלא גם בן תורה ותלמיד חכם, וברור שכשרואים איך ראש העיר שקוע בתורה ומתהלך בדרכי תורה זה משפיע על בני הישיבות".

בהמשך הדברים עמד על החשיבות ללמוד תורה מתוך יראת שמים, ואמר כי מי שלומד תורה עם יראת שמים זה משפיע על כל הליכותיו, התורה שלו הופכת קודש, מעשיו הופכים קודש וכל מצוותיו נעשים מתוך יראת שמים צרופה לא כמצוות אנשים מלומדה.

מרן הגר"ש הוסיף ואמר בדבריו כי יש מעלות רבות בסולם, יש דרגות בעבודת השי"ת, ולמרות שבחור צעיר לא יכול ללכת בגדולות, אבל עם זאת עליו לדעת כי יש מעלות נוספות בכדי שיוכל לשאוף לכך בבוא היום, אבל אחד שלא יודע שיש דברים נשגבים אין לו שאיפות.

בסיום הדברים הודה מרן הגר"ש כהן לכל העושים למען בני הישיבות ולהגביר את שאיפותיהם ללמוד ולסיים מסכתות, ובראשם ראש העיר הרב משה אבוטבול, חבר מועצת העיר הרב יגאל חדד מחזיק תיק תרבות תורנית, הרב גולן שליט מנהל לשכת ראש העיר, הרב מנחם שבתאי מרכז הפרויקטים, והבחור נתנאל אלחרר יו"ר איגוד בני הישיבות בבית שמש.

המעמד הסתיים בריקודים מרגשים יחד עם ראשי הכוללים ורבני הקהילות שירדו מבימת הכבוד לתוך הקהל ורקדו יחדיו עם מאות הבחורים חתני התורה ומסיימי המסכתות.

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.