מרגש: הכנסת ספר תורה לישיבת 'שיח סוד' • צפו

יוסי לוז
ב' כסלו ה'תשפ"א 18/11/20
במעמד מרגש, לפני כשבוע הוכנס ספר תורה לישיבת 'אוצר התורה' שעל ידי מוסדות 'שיח סוד', ברמה א' בעיר • תהלוכת רכבים, שסיירה בשכונות העיר, יצאה מביתו של המרא דאתרא הגאון רבי נתן קופשיץ, בהשתתפות תלמידי הישיבה ורבים מתושבי העיר • תקציר מהאירוע המרגש
התהלוכה ברחובות העיר | צילום: שיא לייב
התהלוכה ברחובות העיר | צילום: שיא לייב

שמחה פורצת גבולות התקיימה בשבוע שעבר בחוצות העיר, עם חגיגת הכנסת ספר התורה לישיבת 'אוצר התורה' שע"י מוסדות 'שיח סוד', בהשתתפות תלמידי הישיבה ורבים מתושבי העיר שליוו את תהלוכת ספר התורה בשכונות העיר.

המעמד המרגש החל כבר ביום רביעי, כאשר רבני ואדמור"י העיר הגיעו לסיים את כתיבת האותיות בספר המיוחד שנתרם על ידי הנגיד ר' אייל גרינבאום, כאשר הם הביעו את הערכתם להנהלת 'שיח סוד' על פועלם ומסירותם למען הבחורים.

גולת הכותרת הייתה בתהלוכת ספר התורה שיצאה מביתו של המרא דאתרא הגאון הגדול רבי נתן הכהן קופשיץ  ועברה בכל שכונות העיר, כאשר חתני השמחה, בחורי הישיבה, רקדו ושמחו בשמחת התורה מעל גבי משאיות מיוחדות.

על אחת המשאיות הוקם אפריון מפואר לכבוד ספר התורה ושיירת הרכבים אדירה של 'שיח סוד' ליוותה את המשאיות של התלמידים כיאה וכיאות לכבודה של תורה, תוך שתושבי העיר נטלו חלק בשמחה.

התהלוכה המיוחדת נעצרה בתחנות ליד כל תלמודי התורה בעיר, על מנת לשתף את ילדי החמד שלא יכלו להשתתף בליווי עקב מגבלות הקורונה. ילדי התתי"ם יצאו כל אחד בתורו עם דגלים לכבוד ספר התורה, כשחתני השמחה מחלקים להם ערכות מיוחדות של מיני מתיקה.

"זהו יום גדול לתלמידי הישיבה ולתושבי העיר", אמר הרב שמעון לוי מנכ"ל שיח סוד. "זהו יום בו זכינו יחד עם כל ילדי העיר לקיים מעמד מרגש. זהו ספר מיוחד, לישיבה מיוחדת, מקהילה מיוחדת, ומרגש היה לראות את חתני השמחה כשהם רוקדים ושמחים יחד עם ילדי תלמודי התורה בעיר כאיש אחד בלב אחד".

אירוע הסיום התקיים במעמד רבנים ואישי ציבור, בשמחה פורצת גבולות, עת נכנס ספר התורה להיכל הישיבה, כשהבחורים היקרים מפזזים בכל עוז לכבודה של תורה.

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.