משבר הקורונה בבית שמש: תושבי העיר הקימו ועד פעולה

יוני קפלן
ד' ניסן ה'תש"פ 29/03/20
במטרה להיאבק בתושבי העיר שאינם מצייתים להנחיות משרד הבריאות, הוקם ועד פעולה עם קו טלפון בו יהיה ניתן לדווח על חולים ומבודדים שמפירים את תנאי הבידוד ומסכנים את האוכלוסיה. אחד מרבני העיר: "מצווה למסור ולעצור אותם בכל דרך אפשרית חוקית"
צילום: דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה

תושבי בית שמש המודאגים מההתפרצות ההדבקה בקורונה הצפויה בעיר בקרוב, התאגדו לועד פעולה שילחם במפרי הנחיות משרד הבריאות. בשבוע שעבר התמודדה העירייה עם בני משפחה בעיר שלא צייתו להנחיות משרד הבריאות, לא דיווחו על ההידבקות והמשיכו להסתובב כרגיל, תוך סיכון של הסובבים אותם.

ההשלכות של אי הציות הן ככל הנראה הידבקות המונית של תושבים שתבוא לידי ביטוי בימים הקרובים, ובמטרה להיאבק בציבורים שאינם מצייתים להנחיות ומסכנים את הציבור כולו, הקימו התושבים ועד פעולה עם קו טלפון שבו יוכלו תושבי העיר לדווח על חולה או חייב בידוד המפרים את תנאי הבידוד שלהם.

המהלך נעשה בברכתם ובעידודם של רבנים בעיר המודעים להיקפי האסון שעשוי להתרחש במידה ולא יצייתו להוראות. הרב איתמר אבישי שליט"א מרבני שכונת 'המשקפיים' מסר ל'מהדריניוז' כי כל מבודד או חולה שאינו מקפיד על ההנחיות הוא "מזיק ומסכן את הרבים, ומצווה למסור ולעצור אותם בכל דרך אפשרית חוקית". יצויין כי הרב בעצמו נדבק בנגיף ובימים אלו מחלים בביתו בחסדי שמיים.

חשוב להדגיש כי ועד הפעולה פועל במסגרת החוק בלבד ומשמש כקו להעברת מידע לרשויות המוסמכות לטיפול בבעיה. 

נתקלתם בחולה קורונה או מחויב בידוד היוצא מביתו? חייגו 0723717340 

 

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.