משה אבוטבול מודיע: אתמודד לקדנציה נוספת!

יהודה סגל
ב' כסלו ה'תשע"ח 20/11/17
"בעז"ה בימים הקרובים נתכנס יחד עם שותפי לדרך מהמפלגה הכללית והמרכזית בבית שמש ויחד עם מפלגות מהציבור החרדי כדי להתחיל את הדרך הארוכה לאחדות מקיר לקיר של כלל האוכלוסיות המרכיבות את העיר."

כך הודיע אמש לאתר החדשות "כיכר השבת".

מרוב סחרור פוליטי, אני מעדיף לחשוב שאין כאן חידוש. הרי הכל יחליטו אחרים, ובעוד הרבה זמן.

תלוי את מי תריץ דגל התורה, אך יתכן שנראה כאן מועמד פופולרי יותר, במפלגה פופולרית פחות, או פופולרי פחות במפלגה די פופולרית: התמיכה באבוטבול גדולה מהתמיכה כאן בש"ס. כן, דרעי תמך בו, אבל לא זה מה שיקבע (ואדרבא, זה כמעט עלול להזיק כרגע). מאידך, דגל התורה היא המפלגה החרדית הגדולה בעיר (בהנחה שיהדות התורה לא תתאחד).

להלן ההודעה הכתובה שמסר:

"תושבי בית שמש היקרים שלום וברכה מתוך אחריות אישית לשלמות העיר בית שמש, ובברכת גדולי ישראל, ראשי הישיבות ורבני העיר, הריני להודיעכם על החלטתי להתמודד לראשות העיר לקדנציה נוספת.

"אין זה סוד שגורמים חרדים כאלו ואחרים הביעו רצון להתמודד על ראשות העיר", כתב אבוטבול, "דווקא מתוך אחריות ואחדות ומתוך רצון למנוע מחלוקת, הצעתי לפני מספר שבועות לאפשר לכלל הציבור החרדי להתלכד כאיש אחד בלב אחד ובאופן שלא ייגרם שסע ופילוג ואף פעלתי רבות שלמהלך תצטרפנה סיעות מהציבור הכללי. באופן זה רציתי להוות גורם מאחד שאמור לפטור את העיר בית שמש מכל קלחת פוליטית ומתחים בתוך הציבור החרדי ואף מחוצה לו.

"לצערי, מהלך זה לא צלח שלא באשמתי. בעקבות זאת, מתוך אחריות ובברכת רבני העיר שהשלום והאחדות חשובים להם ומתוך הבנה עם מפלגות מרכזיות מהציבור הכללי שמעוניינים בהמשך ההליך ושמירה על הסטטוס-קוו הקיים בעיר, ביחד עם תמיכתו הבלתי מסוייגת של יו"ר תנועת ש"ס אריה דרעי וגורמים רבים מהמפלגות החרדיות אשר מביעים בצורה מוחלטת את רעיון האחדות ואשר מבקשים ממני לפעול בדרך בה אני רגיל ללכד את כלל הגורמים באופן שייגרם קידוש שם שמים.

"בעז"ה בימים הקרובים נתכנס יחד עם שותפי לדרך מהמפלגה הכללית והמרכזית בבית שמש ויחד עם מפלגות מהציבור החרדי כדי להתחיל את הדרך הארוכה לאחדות מקיר לקיר של כלל האוכלוסיות המרכיבות את העיר.

"בהזדמנות זו אני רוצה להודות לתושבי העיר על האימון והתמיכה. כשנבחרתי לראשונה בשנת 2008 לראשות העיר בטקס הניצחון אמרתי לך והתחייבתי לכם "תמיד אשאר מוישה". אני מתחייב לכם גם הפעם להמשיך להנהיג את העיר בגובה העיניים לכל אזרח, בפשטות, בצניעות, בענווה ובכבוד הדדי לכל אחד ואחד. להתייחס לכל פנייה של כל אדם באשר הוא. לנסות להיות אוזן קשבת לכל יחיד ויחיד".

הערה: לא הבנתי מדוע זה נחשב "אחדות" לבחור יורש פוליטי. ואם רוצים "אחדות", הבה נתלכד "כאיש אחד בלב אחד" סביב דב ליפמן, וחסל - בלי כל כוונה להשוואות כלשהן...

כנראה לא צריך לחכות עד אחרי פסח לדון בבחירות אחרי הכל...

בס"ד, יהודה סגל

YSMehadrinews@Gmail.com

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.