משפחת שמחת התורה

הרב י בן חיים
י"ד סיון ה'תשע"ט 17/06/19
כששמעתי לראשונה על ישיבת שמחת תורה וכשהציעו לי לבוא ללמד בה הרגשתי משהו שונה באוויר הבנתי מאוד מהר שהגעתי למקום שאולי מתאים יותר לקרוא לו "משפחת שמחת תורה" אווירה מסביב משדרת כמו חממה קטנה המגדלת בדרך מיוחדת את שתיליה
ישיבת שמחת התורה
ישיבת שמחת התורה

כששמעתי לראשונה על ישיבת שמחת תורה וכשהציעו לי לבוא ללמד בה הרגשתי משהו שונה באוויר הבנתי מאוד מהר שהגעתי למקום שאולי מתאים יותר לקרוא לו "משפחת שמחת תורה"

האוירה מסביב משדרת מן חממה קטנה המגדלת בדרך מיוחדת את שתיליה

הצוות הנפלא ובראשם רה"י ר' ברוך טלר שליט"א המכוון בכישרון רב את דרכה של הישיבה הרמי"ם הנהדרים המעניקים יחס אישי במלא מובן המילה הן בלימוד והשקפה והן בדרך החיים  ומורים דרך מיוחדת במינה של דרך ארץ עדינות וצניעות בד בבד לצד שאיפות ועוצמה אישית המלווה את הבחורים אל ההצלחה בחיים.

אבל יותר מכל חשבתי לעצמי מדוע זהו השם שנבחר לישיבה? שם שמזכיר שם של חג או משהו כזה?

לקח לי יותר מחודשיים להבין לעומק את מהות שמה של הישיבה. היה זה יצחק (שם בדוי) בחור טוב חברותי ונחמד. כשרון היה לו ושכל לא מעט. אך בלשון המעטה הוא לא כ"כ "התחבר" לקטע של לימוד הגמרא לא בלימוד לא בשיעורים במבחנים... פשוט לא!

בכל פעם שנגשו ללמוד אפפה אותו מין כבדות המלווה בטעם מר וממורמר! אבל לוותר עליו לא היתה אפילו באופציה...   וכך לאט לאט שיעור אחרי שיעור יום אחרי יום טיפה ועוד טיפה חודרת פנימה שוטפת ומנקה. עוד שאלה שנזרקת בכיתה מעוררת בו עניין  ועוד סערת ויכוחים בלימוד שואבת אותו בע"כ אל טעמה המתוק... יום אחר יום עוד טיפה ועוד טיפה עד שלבסוף זה קרה חומת האבן נפרצה ולב בשר נגלה תחתיה השיעורים הפכו למעניינים עבורו המבחנים נעשים בהצלחה והטעם שנרכש  כבר לא מר. היום שאני מתבונן מהצד ורואה אותו קורא את שורותיה של הגמרא קלילות מלווה במצב רוח טוב אופפת אותו, והחיוך שנזרק בו ביישובה של קושיא טובה... הלב מתרחב ומלא סיפוק והמחשבה העולה מיד היא "כן! זוהי אכן שמחת התורה!"

תגובות

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש באתר, לרבות דברי הסתה, דיבה ולשון הרע.